Kahe inimese elusalt põletamises süüdistatav mees astub kohtu ette ({{commentsTotal}})

Politsei ja pääste.
Politsei ja pääste. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Viru ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, kus süüdistab 30-aastast meest kahe inimese mõrvas, mis on toime pandud piinaval ja julmal ning üldohtlikul viisil. Samuti süüdistatakse meest võõra asja rikkumises.

Süüdistuse kohaselt võttis mees tänavu 11. jaanuari öösel Kiviõlis Aasa tänava maja ühes korteris ühise alkoholitarbimise ajal tekkinud tüli tõttu korteris olnud pudeli läbipaistva süütevedelikuga ning valas sellega üle 62-aastase mehe. Seejärel võttis süüdistatav taskust välgumihkli ja pani 62-aastase mehe põlema. Korteris puhkes tulekahju, mille tagajärjel surid piinaval viisil 62-aastane mees ja samas korteris viibinud 55-aastane mees.

Süüdistatav lahkus kohe pärast kannatanu süütamist korterist kutsumata kannatanute päästmiseks abi. Tekkinud tulekahju tõttu levis suits ja vingugaas korterist trepikotta ning teistesse korteritesse, seades ohtu samal ajal trepikojas ja korterites viibinud isikute elu ja tervise.

Seoses tulekahjuga Lüganuse vallavalitsusele kuuluvas korteris oli vallale tekitatud kahju üle 20 000 euro.

Samuti esitati mehele süüdistus võõra asja süütamises, millega põhjustati oht inimese elule või tervisele. Süüdistuse kohaselt süütas toona 27-aastane mees isikliku solvumise tõttu 2016. aasta 6. mail Kiviõlis Kalevi tänaval asuva maja korteri, mille tagajärjel sai korteriomanik vingugaasi mürgituse ning ta vajas arstiabi. Oht elule ja tervisele oli põhjustatud ka teistele sama trepikoja elanikele. 23. juulil 2016 süütas purjus mees enda kasutuses Kiviõlis oleva sotsiaalkorteri, seades sellega ohtu naabri tervise ja elu.

Eelistung kriminaalasjas toimub 21. juunil Viru maakohtu Jõhvi kohtumajas.

Toimetaja: Mirjam MäekiviHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: