Kohus mõistis Sõle spordikeskuse eksjuhi tingimisi vangi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Harju maakohus kinnitas neljapäeval karistusleppe, millega Sõle spordikeskuse endine juht Toomas Ristlaan sai altkäemaksu võtmise eest tingimisi vangistuse.

Kohus karistas Ristlaant tingimisi kaheaastase vangistusega ja määras talle kaheaastase katseaja. Kohus arvestas mõistetud karistusest maha tema eelvangistuses viibitud kaks päeva, ütles kohtu pressiesindaja Viivika Siplane ERR-ile.

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi nõudis Ristlaan kevadel kahelt spordikeskuse kliendilt altkäemaksu ning ühtlasi kasutas ta spordikeskuse raha isiklikus tarbeks.

Kriminaalmenetluse käigus kogutud tõendid kinnitavad, et Toomas Ristlaan nõudis kahelt spordikeskuse kliendilt altkäemaksu kokku seitsmel korral ning sai seeläbi kuritegelikul teel tulu kogusummas 6000 eurot.

Altkäemaksu eest said kliendid vastutasuks sobivamaid trenniaegu, rohkem saaliaegu ning samuti edaspidise sujuvama asjaajamise.

Lisaks esitati talle süüdistus selles, et ta on ühe kliendi poolt jalgpallihalli kasutamise eest makstud renditasu – kokku pisut alla 300 euro – jätnud spordikeskuse kassasse kandmata ning kasutanud isiklikuks otstarbeks.

Süüdistuse järgi oli tema ebaseaduslik tulu kokku 6366 eurot.

Põhja ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Leelet Kivioja selgitas, et tegu on kõneka näitega selle kohta, kus asjaosaliste aktiivne kaasabi õiguskaitseasutustele võimaldab olemuselt keerulise peitkuriteo kohta tõendid kiiresti kokku koguda ning kriminaalasja kohtusse saata.

"Praegusel juhul õnnestus kriminaalmenetlus läbi viia kahe ja poole nädalaga," selgitas Kivioja.

"Oleme tuvastanud, et Toomas Ristlaan nõudis altkäemaksu kahelt spordikeskuse kliendilt. Neist üks pöördus selle informatsiooniga ise keskkriminaalpolitsei poole. Ta oli küll kahel korral altkäemaksu maksmisega nõustunud ja Toomas Ristlaanele ka küsitud summad andnud, kuid arvestades tema olulist panust kuriteo avastamisse ja tõendite kogumisse, otsustas prokuratuur tema suhtes kasutada seadusejärgset võimalust kuriteo tõendamisele osutatud suure kaasabi korral lõpetada kriminaalmenetlus ilma süüdistust esitamata," selgitas prokurör.

"Teine altkäemaksu andnud mees ise politsei poole ei pöördunud, kuid tema puhtsüdamlikku kahetsust ning varasemat tausta arvestades, lõpetas prokuratuur tema suhtes kriminaalmenetluse oportuniteedi põhimõttel. Ta peab tasuma riigituludesse 750 eurot. Juhul kui ta jätab selle kohustuse täitmata, esitatakse ka talle süüdistus kuriteo toimepanemises," lisas Kivioja.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: