New York kaebab Trumpi sihtasutuse kohtusse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

USA president Donald Trump.
USA president Donald Trump. Autor/allikas: Evan Vucci/AP Photo/Scanpix

New Yorgi peaprokurör kaebab sihtasutuse Trump Foundationi, samuti Donald Trumpi ja tema lapsed.

Peaprokurör Barbara Underwoodi väitel on sihtasutus ulatuslikult ja järjepidevalt rikkunud osariigi ja föderaalseadusi, vahendasid Vox ja BBC.

Underwood ütles pressiteates, et sihtasutus on olnud osaline ulatuslikus ebaseaduslikus poliitilises tegevuses, mille eesmärk oli mõjutada 2016. aasta valimisi.

Peaprokurör ütles, et hagi eesmärk on Trump Foundation laiali saata. Samuti tahab prokurör, et president ei saaks olla ühegi New Yorgi mittetulundusühingu direktor kümme aastat. Samuti tahab ta samasugust aastast keeldu kahele Trumpi pojale - Ericule ja Donald jr'ile -, kes kuuluvad sihtasutuse nõukokku.

Underwood selgitas pressiteates, et Trump on ebaseaduslikult andnud oma sihtasutusele juhiseid tema presidendikampaania toetamiseks, kasutades selleks sihtasutuse nime ja raha, mida see kampaania reklaamimiseks kogus.

Hagi väidab, et sihtasutus maksis 100 000 dollarit selleks, et lahendada Trumpi Mar-A-Lago kuurordi vastu esitatud juriidilised nõuded, 158 000 dollarit selleks, et lahendada ühe tema golfiklubi vastu esitatud nõue, ning 10 000 dollarit Trumpist maali ostmiseks, mis riputada üles ühte tema golfiklubidest.

Peaprokuröri sõnul oli maali ostmine näide ühest sellisest isiklikust tehingust, mida oli kokku vähemalt viis. See rikub prokuröri sõnul mittetulundusühingute maksuseadust.

Donald Trump kommenteeris hagi Twitteri vahendusel, kirjutades, et "räpased New Yorgi demokraadid teevad kõik, et anda mind kohtusse seoses fondiga, mis võttis vastu 18 800 000 dollarit ning andis heategevuseks rohkem kui vastu võttis ehk 19 200 000 dollarit".

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: