Eestit Venemaa vaenlaseks pidavate venelaste arv langes rekordmadalale ({{commentsTotal}})

Moskvalased Kremli juures jalutamas
Moskvalased Kremli juures jalutamas Autor/allikas: Wikimedia Commons

15 protsenti Venemaa elanikest peab Eestit oma riigi suhtes ebasõbralikuks või vaenulikuks riigiks, mis on madalaim näitaja alates aastast 2006 kui Levada Keskus on vastavat uuringut Venemaal läbi viinud.

Venemaa vaenlaste edetabelis on esikohal Ameerika Ühendriigid. USA-d peab Venemaale ebasõbralikuks või vaenulikuks riigis 78 protsenti venelastest, mis on kõrgeim näitaja aastast 2006.

Teisel kohal on Ukraina 49 ja kolmandal Suurbritannia 38 protsendiga. Balti riikidest on Venemaa vaenlaste edetabelis kõrgeimal ehk neljandal kohal Läti, keda peab ebasõbralikuks riigiks 26 protsenti Venemaa elanikest. Leedu on edetabelis kuuendal kohal 24 protsendiga.

Eestit peab Venemaa vaenlaseks 15 protsenti, mis on madalaim näitaja aastast 2006, mil vastavat uuringut iga-aastaselt läbi viidud. Riikide pingereas on eesti sellega kaheksas. Näiteks 2007. aastal kui Tallinnas oli nn pronksiöö, pidas Eestit Venemaa vaenlaseks koguni 60 protsenti venelastest.

Kõige sõbralikumaks riigiks Venemaa suhtes peavad venelased Valgevenet - nii arvas 49 protsenti vastanutest. Teisel kohal oli Hiina 40 protsendi ja kolmandal Kasahstan 32 protsendiga.

Neljas oli Süüria 21 ja viies India 19 protsendiga. Näiteks Soomet pidas Venemaale sõbralikuks riigiks vaid kaks protsenti vastanutest. Ükski Balti riik Venemaa sõbralike riikide edetabelisse ei mahtunud ehk nii arvas alla ühe protsendi vastanutest.

Toimetaja: Urmet KookHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: