Meeskond pelgab, et omanik tahab Paljassaares seisvast arestitud laevast lahti saada ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

12 Vene meremeest ootavad elektri ja palgata Tallinnas Paljassaare kai ääres võlgade tõttu arestitud laeval Peterburg. Raudteepraam kuulub Vene riigifirmale Venemaa Raudtee, mis on juba eelmisest aastast võlgu 350 000 eurot remondi eest Riias, sadamatasud ning meremeestele palgad.

Venemaa Raudteele kuuluva raudteepraami Peterburg meeskond on oma laeval teist päeva elektrita. Põhjus - omanik on erinevatele firmadele võlgu ning laev arestitud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Meremehed pole kuude kaupa palka saanud, kuid nende põhimure on see, et omanik võib-olla ei olegi enam laevast huvitatud ning üritab seda maha müüa. Nii eelmises peatuspaigas Riias kui ka Tallinnas on välismaalased käinud laeva vaatamas.

"Tuli palju igasuguseid - prantslased ja Egiptusest inimesed. Nad vaatasid laeval ringi, aga otsustest pole midagi kuulda," rääkis laeva teine mehaanik Juri Sinitsõn.

Toidu valmistamiseks on meeskond tühjale autodekile ehitanud grilli.

Järgmiseks nädalaks ootavad mehed vahetust. Uus kapten on juba kohal. Kuid ka eelmine vahetus pole palka saanud.

Praegune kapten Nikolai Šaškov on oma 34-aastase karjääri jooksul ühe sarnase arestiloo varem läbi elanud. See on halb mälestus.

"Tookord olime viletsamas olukorras, sest seisime Palmase sadamas. Olime ära lõigatud muust maailmast. Väga halb, ütleme, ühepoolne oli side. Meie pöördusime laevaomaniku poole, aga tema ei vastanud. Tookord mul suri motorist," meenutas kapten Nikolai Šaškov.

Eelmine laev on kapteni sõnul siiani müügis.

Laeva arestimine toimub võlausaldaja nõudel kohtumääruse alusel. Kohtutäitur võtab ära laevadokumendid ning alus ei saa sadamast lahkuda.

Peterburg on ehitatud Ida-Saksamaal 1986. aastal ning saadeti Riiga remonti eelmisel aastal. Siis algas laeva kannatuste rada.

Eestisse suunati väidetavalt ilma lastita laev uut remonti ootama.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: