Laupäev püsib sajuta ja soe, pühapäev toob muutuse ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Laupäeval on ilm südasuviselt soe ja kuiv, pühapäeval vihmahoogude võimalus kasvab.

Laupäeva öösel on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm, saartel ja läänerannikul tekib paiguti udu. Puhub muutliku suunaga tuul 1 kuni 7 meetrit sekundis ja sooja on 9 kuni 14 kraadi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Hommikul on taevas kas selge või üksikute pilverünkadega ning ilm püsib sajuta. Puhub nõrk lõunakaare tuul ja sooja on 15 kuni 19 kraadi.

Päeval on meil vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, rannikul võib olla paiguti udu. Õhtupoolikul suureneb kohati hoovihma võimalus. Puhub muutliku suunaga tuul 1 kuni 7 meetrit sekundis. Sooja on 21 kuni 26, rannikul kohati 17 kraadi.

Õhtul on pilvi hõredalt ja ilm enamasti sajuta, võib tulla vähest hoovihma ja seda eelkõige Võrumaal. Puhub nõrk idakaare tuul. Sooja on 18 kuni 23 kraadi.

Pühapäeva pärastlõunani püsib sajuta ilm, siis kasvab hoovihma ja äikese võimalus, seda eriti Ida-Eestis. Öösel on tuul nõrk, päeval muutub tuntavamaks idakaare tuul. Sooja on öösel 10 kuni 15, päeval 21 kuni 27 kraadi, rannikul on ilm jahedam.

Esmaspäeval saabub niiskem ja jahedam õhumass. Sellega kaasnevad sajuhood ja tugevate tuulepuhangutega äike. Tuul puhub öösel kagust ja lõunast, päeval pöördub edelasse ja tugevneb. Õhutemperatuur on öösel 13 kuni 18 kraadi, päeval 18 kuni 23, Ida-Eestis 23 kuni 27 kraadi.

Teisipäeval püsib vihmahoogude, väga tugeva edelatuulega ja jahe ilm. Sooja on öösel 9 kuni 14, päeval 15 kuni 20 kraadi.

Kolmapäeval on ilm enamasti sajuta. Läänekaare tuul on öö hakul tugev, hommikuks nõrgeneb, pärastlõunal hakkab edelatuul uuesti tugevnema. Sooja on öösel 8 kuni 13, päeval 18 kuni 23 kraadi.

Metsades püsib väga suur tuleoht.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: