Politsei harjutas Harju- ja Raplamaal kurjategijate tabamist ({{commentsTotal}})

{{1529383080000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Harju- ja Raplamaa politseinikud harjutasid suurõppusel seda, kuidas kiiresti tabada relvastatud kurjategijaid. Eelkõige lahendasid politseinikud just sellist olukorda, mida oleme näinud Euroopa suurlinnades.

Õppus sai alguse Kiili vallamaja eest, kus rahulikku laadamelu häiris rahvamassi sõitnud kaubik. Kurjategijad põgenesid ning panid teel toime aina uusi kuritegusid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Õppus liikus edasi Kohila vallas Urge lähistele, kuhu kurjategijad läksid autot tankima ning müüa neid märkas.

Politsei sai kurjategijatele lõpuks jälile Raplamaal Kõrvetaguse külas, kus nad olid võtnud pantvangi kümmekond lähedalasuva hoone ehitajat.

Läbirääkijad tegid kõik, et pantvange elusalt vabastada. Pantvangiolukorda saabus lahendama ka politsei eriüksus K-komando.

Tihti selliseid olukordi komandol siiski ette ei tule.

"Pantvangiolukorrad on väga keerulised olukorrad lahendamiseks, väga ettearvamatu käiguga. Nad kaasavad palju osapooli ning kaasub ka palju ressursse. Et kõik tööle saada ja efektiivselt, et olukord laheneks hästi, nii nagu loodame, siis täna ta nii lahenes ka," rääkis K-komando juht Hannes Perk.

Õppuse korraldaja Janek Laaneväli ütles, et täna oli kaasatud kogu tööl olev ressurss nii politseist kui ka kiirabist.

"Öeldakse, et rumal inimene õpib oma vigadest, tark inimene õpib teiste vigadest. Kui me vaatame, mis toimub meie ümber Euroopas, siis oleks targem neid asju harjutada enne, kui nad meie koduukse all on," sõnas Laaneväli.

K-komando juhi sõnul lõppes pantvangidraama hästi. Kurjategijad saadi kätte ning kõik pantvangid peale ühe õnnestus elusalt vabastada. Lõplik analüüs, mis läks hästi ja mis läks halvasti, ootab aga alles ees.

Toimetaja: Marek Kuul, Johannes Voltri, Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: