Päästjad aitasid Tallinnas ja Harjumaal 50 tuuleõnnetuse korral ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna ja Harjumaa kutselised ja vabatahtlikud päästjad on käinud teisipäeva keskpäevast õhtuni abiks enam kui 50 tugeva tuule põhjustatud sündmusel, inimesed neis viga saanud pole.

Peale südapäeva muutusid tuuleiilid Tallinnas ja mujal Harjumaal tugevaks, eriti palju väljakutseid seoses tugevast tuulest tingitud juhtumitega on päästjatel olnud mõne viimase tunni jooksul, ütles BNS-ile Põhja päästekeskuse pressiesindaja Indrek Hirs.

Kutselised ja vabatahtlikud päästjad on reageerinud Põhja regioonis kella 20.09 seisuga keskpäevast alates viiekümnele sündmusele, mille põhjustajaks on tugev tuul. Peamiselt on tulnud eemaldada teedelt ning elektriliinidelt murdunud puid ja oksi, lahti on lennanud ka mitmed katuseplekid ning viga saanud autod.

Olulisematest sündmustest tõi Hirs välja, et Tallinna kesklinnas Magasini tänaval kukkus puu treilerile ja Mustamäel Ehitajate teel kukkus üheksakorruselise maja katusest osa alla ning kahjustada said pargitud autod. Mustamäel Vilde teel murdus puu autodele, kahjustada sai viis masinat. Mustamäel Ehitajate teel said murdunud puu tõttu viga samuti viis autot. Inimesed teadaolevalt viga ei ole saanud.

Hirs märkis, et siinses kliimas ei ole tugev tuul haruldane, isegi suvel tuleb seda sageli ette. "Mõistlik on viia end kurssi ilmaprognoosiga. Kindlasti tasub aiast, rõdult ja terrassilt korjata ära need asjad, mis võivad tuulega minema lennata. Puude alt tasub ära parkida autod. Veekogule minek on ohtlik. Võimalusel tasub tugevate tuuleiilide korral vältida sõitu väiksematel metsateedel, seal on murdunud oksa või puu ning auto kohtumise tõenäosus eriti suur," rääkis ta.

Hirsi sõnul peavad väliürituste korraldajad suhtuma ilmateenistuse ohuprognoosidesse eriti tõsiselt. "Kui ikka telgid ja lauad laadaplatsil või mõnel suvekontserdil lendama hakkavad, on inimeste turvalisust silmas pidades kõige õigem üritus katkestada," sõnas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: