Lähipäevad toovad vihma ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Lähipäevil saab Eesti loodus vihma abil leevendust, jaaniõhtul peaks sajule väike vahe saabuma.

Möödunud ööpäeval eemaldus vihmane madalrõhkkond Soomest Venemaale ning lauges kõrgrõhuharjas näitas täna päeval ennast meile mitmel pool päike.
Praegu on kiires läänevoolus Lõuna-Skandinaaviast lähenemas uus niiske pööris.

Eeloleval ööl liigub üle Eesti sajune madalrõhulohk ning äikegi pole välistatud. Hommikupoolik pakub selgimisi ning sajuhoogude vahele pikemaid pause. Tõenäosus selleks on suurim Loode-Eestis. Samal ajal saabub merelt uus madalrõhkkond, mis meie pilvkatte ja vihmasaju taas tihedamaks muudab ning äikest pakub. Kagu-Eestit riivab soe õhumass ning pilve vahelt piiluva päikese abil võib õhutemperatuur seal tõusta mitu kraadi üle 20, mujal on sooja tagasihoidlikumalt.

Eeloleval ööl Eestis pilvkate tiheneb ja saartelt algav vihmasadu levib mandrile, kohati võib sadu olla tugev, on äikeseoht. Puhub edela- ja läänetuul 5-11, rannikul iiliti 15-18 m/s. Sooja on 10-16 kraadi.

Hommik on pilves, üksikute selgimistega ja mitmel pool vihmahoogudega. Enam on selgimisi ja vähem sadu Loode-Eestis. Puhub valdavalt lõunakaare tuul 5-11, läänerannikul iiliti 14 m/s. Sooja on 13-17 kraadi.

Päeval sajab mitmel pool hoovihma ja on äikest. Puhub edela- ja lõunatuul 5-10, läänerannikul iiliti 14 m/s. Sooja on 16-20, Kagu-Eestis kuni kraadi. Õhtu on mitmel pool vihmane ja suure tõenäosusega ka äikeseline. Puhub edela- ja lõunatuul 5-10, läänerannikul iiliti 15 m/s. Sooja on 16-21 kraadi.

Reedel oleme Läänemerelt Soome kohale liikuva tsükloni servas, kus hooti sajab vihma, võib äikest olla ning edela- ja läänetuul on puhanguline. Öösel on sooja 11-16, päeval 14-19 kraadi. Laupäeval ehk jaanilaupäeval eemaldub tsüklon Lapimaale ning Eestis jääb vähemaks nii sadu kui tuult.

Madalrõhkkonna järel saabub meile jahedamat õhku ning öine õhutemperatuur langeb sisemaal kohati 7 kraadini, rannikul on sooja kuni 13 kraadi. Päev toob päikese abil sooja 14-19 kraadi. Pühapäeva öö on veel olulise sajuta, päeval võime jääda piki Venemaad lõunast põhja liikuva niiske madalrõhkkonna alla, aga selle pöörise trajektoor võib veel muutuda.

Hetkeseisuga levib tihe vihmasadu kagust loode suunas ning ilm on tuuline ja jahe. Öösel on sooja 7-13, päeval 12-17 kraadi. Esmaspäeval pööris eemaldub ning ühes sellega jääb vähemaks ka sajuhooge. Eeloleval ööpäeval liigub aga üle Eesti läänest itta sageli vihmapilvi.

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: