Laste sattumises traumapunkti on kõrgaeg, hooldushüvitist jagub 14 päevaks ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna lastehaigla traumapunktis on võrreldes kevadega hüppeliselt tõusnud vastuvõttude arv: juba mais pöördus haiglasse päevas umbes 83 last ning sama tendents on jätkunud ka juunis.

Peamiselt jutuvad õnnetused lastega kodus või koduõues. Kui lapse vigastused on suuremad kui lihtsalt kriimustus ja vanematel on vaja jääda pikemaks ajaks lapse juurde koju, siis tuleb arvestada, et haigekassa maksab hooldushüvitist vaid 14 päeva eest.

Haigekassa Harju osakonna direktor Ado Viik ütles, et keskmine hooldulehe päevade arv on 7,7.

"See sisuliselt näitab, et üks nädal ollakse kodus. Tõsi, on ka teatud haigusi, mis kindlasti ei kahe nädala ega ka nelja nädalaga ei möödu. Siis tuleb otsida välja vanaemad, vanaisad, kes siis saavad aidata," sõnas Viik.

Ainult siis, kui lapse haigestumise põhjuseks on pahaloomuline kasvaja ning ravi saab alguse haiglast, on vanemal võimalus saada hüvitist 60 järjestikuse päeva eest.

"Täna on elu edasi läinud, lapsevanemad ja nende vanemad töötavad järjest rohkem, ei saa olla nii palju lapsega kodus ja nüüd on hakatud kaaluma ka uusi haigusjuhtumeid, diagnoose, mille puhul oleks siis mõistlik hüvitatavat perioodi pikendada," ütles haigekassa Harju osakonna juht.

Lastehaigla arstid aga leiavad, et suurima ennetustöö peaksid siiski ära tegema lapsevanemad ise ja õpetama oma lapsi ohutult liikuma. Peamised mured nagu luumurrud, kukkumised, haavad ja mürgistused tulenevad siiski hooletusest.

Pisut positiivsema poole pealt toob lastehaigla tänavu kevadest välja selle, et võrreldes eelmiste suvedega on olnud vähem batuudiõnnetusi.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: