Kose maanteelõigu ehitus on naaberkülast teinud kallurite läbisõiduhoovi

Raplamaal asuva Vaopere küla elanikud on mures küla läbiva Kose-Purila maantee pärast. Nimelt on selle liiklustihedus läheduses ehitatava Kose-Võõbu maantee tõttu oluliselt tõusnud ning varem võrdlemisi rahulikust tugimaanteest on nüüd saanud kallurite läbisõiduhoov.

Vaopere külarahva sõnul on raskeveokeid tipptundidel nii palju, et lapsevanemad ei julge enam lapsi üksi bussipeatusesse lasta. Külasse on sisse kirjutatud 15 last, külavanema sõnul on neid tegelikult aga kaks korda rohkem.

"Praegu lapsi üksinda tee ääres kõndida ei lubagi, mina kaasa arvatud, et minna kõrvalolevasse skateparki," tõi külavanem Kertu Künnapas näiteks.

Iseäranis tihedaks läheb liiklus kella kahe-kolme paiku pärastlõunal, mil külast võib läbi tuhiseda suisa kolm kallurit minutis.

"Kes käivad kooli, kes käivad tööle, perearsti juurde, niisama lastegruppe oli, kes käisid jalgrattamatkadel, siin väga tihti nägid, sõitsid oranžide vestidega mööda," kirjeldas külaelanik Reet Reinsalu.

Varem julgesid külaelanikud maanteel palju rohkem liigelda, mistõttu leiavad nad, et kõige parem oleks, kui maantee kõrvale ehitataks kergliiklustee.

Maanteeamet selle järele vajadust ei näe, sest jalakäijaid on liiga vähe.

"Ega neid lapsi väga palju tee ääres pole näinud. Jah, mõned lapsed liiguvad, aga et see arv oleks selline, mis vajaks siia kergliiklustee ehitamist, ei saa nõustuda," kommenteeris maanteeameti peadirektor Priit Sauk.

Rapla vallavanem Piret Minn ütles, et elementaarne oleks kehtestada kiirusepiirang sellel lõigul, kus tugimaantee küla läbib. Lisaks peaks mõtlema, kas bussipeatus on õiges kohas.

"Bussipeatuse ja selle putka saab vald kõik ära korraldada, aga liikluse mõttes, kus see bussipeatus on ja kas maanteeamet peab võimalikuks ka mingit bussitaskut teha, see on küll maanteeameti lahendada," leiab Minn.

Sauk nõustus, et praegune bussipeatus asub halva koha peal, kahe S-kurvi vahel. Samas on parema koha leidmine tema sõnul kohaliku omavalitsuse ehk Rapla valla ülesanne.

Vaopere külavanem Kertu Künnapas ütles, et neile ettepanekut bussipeatuse nihutamiseks tehtud ei ole.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: