Mitu päeva Uhti küla elanikke ärevil hoidnud uitav madu leiti üles ({{commentsTotal}})

Tartumaal Uhti külas paar päeva kadunud olnud Malmi talu boamadu leiti neljapäeval üles naabri küünist. Maopidaja sõnul ei olnud kadunud boa inimestele ohtlik, kuid külarahva hirmu see ei vähendanud.

Teisipäeva õhtul kadus Malmi talus peetud grillpeol peremees Janari kahemeetrine boamadu Triibu, kes koos ligi neljameetrise püüton Kaaraga külaliste seltsis õhtut mööda saatis. Ühel hetkel otsutas Triibu aga oma teed minna.

"Ma arvasin, et keegi teine vaatab teda ka, aga seal tekkis vahepeal valearusaam, arvati, et ma viisin selle mao minema, kuna ma siin neid tirisin edasi-tagasi ja lõpuks oligi, et ma ühel hetkel avastasin, et ei ole seda madu meil," kirjeldas Malmi talu peremees, kuidas roomaja kaotsi läks.

Madudepidaja Janari sõnul seiklema läinud Triibu inimestele ohtu ei kujuta. Uhti külarahvas oli aga Triibu leidmiseni ärev.

"Jäin ikkagi koju, vaatasin, et kontrosisse ei lähe, et õnnestub siis tähelepanu pöörata väiksetele naabrilastele ja vaadata ka oma keldrid igaks juhuks üle. Aknad-uksed hoiame kinni," kirjeldas maohirmus elanud kohalik elanik Karin.

"Kõik käivad kordamööda lapsi valvamas, kodused toimetused on tagaplaanile jäetud. Ja samamoodi ka vanemad elanikud ei julge aeda minna," ütles teine kohalik, Leana.

Pärastlõunal leidis Malmi talu läheduses elav Janari sõber kadunud Triibu oma küünist. Kuna madu oli end sättinud küüni lae alla, pidi tema kättesaamiseks appi võtma mootorsae.

"Noh, tule nüüd koju ära, lähme koju!" meelitas Janar peitupugenud roomajat.

Lõpuks sai Triibu tagasi omaniku kätte.

Küüni juurde kogunes ka külarahvas, kelle hirm asendus kadunud madu nähes uudishimulikkusega. Siiski loodavad kohalikud, et Malmi talu maod enam küla peale seiklema ei lähe.

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: