Väliseesti noored said võimaluse Eesti keele- ja kultuurilaagris osaleda ({{commentsTotal}})

Üle saja väliseesti noore koguneb sel suvel Viljandimaale keele- ja kultuurilaagrisse, et tähistada Eesti Vabariigi sajandat sünnipäeva. Viies laagrivahetuses saavad noored õppida eesti keelt, leida uusi sõpru ning avastada Eestimaad.

Väliseesti noorte värvikaid suvelaagreid korraldab integratsiooni sihtasutus juba aastast 2000. Sel korral oli soovijaid rohkem kui 200 ning lõplikke osalejaid peaaegu poole rohkem kui muidu. Kokku 30 erinevast riigist pärit noored toodi neljapäeval pealinna uudistama.

"Täna on neil Tallinna päev. Me teeme väljasõite ka ekskursioonidega Viljandis kohapeal, aga ka Tallinnas, et siis Eesti pealinnaga tutvuda ja täna külastavad nad KUMU ja teevad orienteerumismängu vanalinnas," tutvustas integratsiooni sihtasutuse keelelise ja kultuurilise kümbluse valdkonnajuht Jana Tondi.

Korraldajate sõnul on Venevere laagrite eesmärgiks anda neile noortele oma Eesti. Laagrite vältel toimuvad ka mitmed ühistegevused, spordivõistlused ning tutvutakse Eesti vaatamisväärsustega. Uus kogemus võõras riigis üllatab aga nii mõndagi.

"Kuna on ühed noormehed Hondurasest, kes ei ole kunagi enne käinud Eestis, siis nemad ütlesid, et Eesti on nagu Alaska. Siis me oleme väga palju karudest rääkinud. Nad on natuke pettunud, et meil ei ole jääkarusid, vaid on ainult pruunid karud," muljetas keelelaagrite läbiviija Epp Adler.

Peamiselt on noored vanuses 13-18 ning õhinat täis. Nende juured ulatuvad vanemate kaudu Eestisse ning just soov oma kauget kodumaad tundma õppida on nad siia toonud.

"Mina olen seotud Eestiga oma ema kaudu ning ka kogu meie pere on Eestist pärit." - "Jah, ka minu emapoolne pere on Eestist pärit," rääkisid väliseesti poisid Lembit ja Andres Mehhikost.

Laager on kõigile osalejatele tasuta ning ühtlasi kingitus Eesti Vabariigile 100. sünnipäeva auks.

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: