Haigekassa neljas juhatuse liige hakkab digiteenuseid arendama

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Haigekassa Autor/allikas: POSTIMEES/SCANPIX

Haigekassa nõukogu koosolekul valiti haigekassa neljandaks juhatuse liikmeks ja digiteenuste juhiks Karl H. Peterson, kes on varem juhtinud aastaid AS Danske Banki arendusi, infoturvet ning innovatsiooniprojekte.

Uus juhatuse liige vastutab digiteenuste arendamise eest ning tema meeskonda kuuluvad teabehalduse, infrastruktuuri, süsteemiarenduse, innovatsiooni ning analüütika eksperdid. Uue juhi ülesandeks on muu hulgas koostöös Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskusega käivitada järgmisel aastal digiregistratuur, mis aitab lühendada ravijärjekordasid ning inimestel pääseda kiiremini ja lihtsamalt eriarsti vastuvõtule.

Samuti töötatakse lähiajal välja uued digitaalsed tööriistad arstidele, et inimeste ravi-ja geeniandmeid kasutades ennetada haiguseid ning määrata täpsem ravi. Lisaks valmivad lähiaastatel e-ravimileht, e-kiirabi ja uued kasutajasõbralikumad lahendused haiglatele ning kliinikutele.

Karl H. Petersonil oli juhtiv roll AS Danske Banki suurimas arenduses Baltikumis, kus kõigi kolme riigi esinduse IT süsteemid ühtlustati paremate digiteenuste pakkumiseks, andmevahetuse parandamiseks ja e-panganduse arendamiseks. Samuti on tal pikaaegne kogemus projektide juhtimisel, kus suuri andmekogusid kasutatakse innovaatiliste lahenduste loomiseks, edastas haigekassa pressiesindaja.

Neljas juhatuse liige alustab ametlikult tööd 27. augustil.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: