Sotsiaalministeeriumi tööala asekantsleriks sai Sten Andreas Ehrlich ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sten Andreas Ehrlich
Sten Andreas Ehrlich Autor/allikas: Erakogu

Esmaspäevast on sotsiaalministeeriumi tööala asekantslerina ametis Sten Andreas Ehrlich, kes juhtis 2017. aasta augustist tööhõive osakonda ja on alates tänavu aprillist täitnud ka asekantsleri ülesandeid.

Ehrlichi sõnul nõuab Eesti rahvastikuprognoos riigilt ka tööpoliitikas otsustavaid samme, kuna isegi kõige optimistlikumate prognooside kohaselt väheneb tööealine elanikkond lähima 15 aasta jooksul pea kümnendiku võrra. See paneb surve alla kogu ühiskonna, alates sotsiaalsüsteemist kuni ettevõtjateni.

"Ülalpidajate ja ülalpeetavate tänase suhtarvu säilitamiseks peame veelgi suurendama tööhõive määra, unustamata samas ka siinsete töökohtade kvaliteeti ja inimeste oskuste arendamist," ütles Ehrlich. "Seetõttu on lähiaastail olulisemad väljakutsed soodustada osaajaga ja kodust töötamist, kaitsta tõhusamalt töötajate tervist, muuta paindlikumaks töötushüvitiste süsteem ja kaasajastada tööturuteenuste pakkumist. Vaid nii saame tuua paljud inimesed tagasi tööturule ning aidata igaühel jõuda tema oskustele vastavatele ning võimalikult kõrge lisandväärtusega töökohale."

Ehrlich töötas aastatel 2015-2017 nõunikuna õiguskantsleri kantseleis, kus tegeles eelarve-, majandushaldus- ja taristuõiguse ning teiste ettevõtluskeskkonna osakonna pädevusse kuuluvate küsimustega. Ta on varem töötanud advokaadibüroos Tark Grunte Sutkiene ning olnud praktikal Euroopa Komisjonis volinik Andrus Ansipi juures. Alates 2017. aastast on Sten Andreas Ehrlich ka Eesti Väitlusseltsi nõukogu esimees.

Ehrlichil on magistrikraad Tartu Ülikooli õigusteaduskonnast ning lõpetamisel magistriõpe Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonnas.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: