MTA töötajad pidasid kinni soomlasest narkoainete tellija ({{commentsTotal}})

Amfetamiin
Amfetamiin Autor/allikas: MTA

Maksu- ja tolliameti (MTA) narkotalituse töötajad pidasid aprilli lõpus kinni Eestis elava Soome kodaniku, kes tellis postiga vähemalt 34 korral erinevaid narkootilisi aineid, psühhotroopseid ravimeid ja anaeroobseid steroide.

Esitatud kahtlustuse kohaselt tellis 41-aastane mees narkootilisi ja psühhotroopseid aineid erinevaid konspiratiivmeetmeid kasutades Tallinnasse vanalinna ja Põhja-Tallinna piirkonda ajavahemikul 8. mai 2017 kuni 23. aprill 2018.

"Kuigi tegevus oli mehel hästi läbi mõeldud, said uurijad jälitusmenetluse tulemusel kahtlustatava isiku välja selgitada ja kinni pidada," ütles kriminaalasja kohtueelse menetluse juht, Põhja ringkonnaprokurör Grete Vahtra.

Samal päeval, kui kahtlustatav kinni peeti, otsiti läbi tema valduses olevad sõidukid ja korterid. Läbiotsimistel leiti narkootikumide käitlemisele viitavaid esemeid, erinevaid narkootilisi aineid, sealhulgas amfetamiini, metamfetamiini, MDMA-d, marihuaanat ja psühhotroopseid ravimeid ning anaeroobseid steroide, mille omandamiseks puudusid raviarsti retseptid.

Maksu- ja tolliameti narkotalituse juhataja Raul Koppelmaa ütles, et postipakke tellides võib inimestele jääda mulje, et keelatud ainete tellimisega vahele jäädes ei vii jäljed nendeni.

"Siiski näitab korduv praktika, et MTA kontrollimeetmed on tõhusad ning narkootiliste ainete tellija saab karistatud," märkis ta.

Mehele esitati kahtlustus suures koguses narkoaine korduvas ebaseaduslikus käitlemises, mille eest saab kohus süüdimõistmisel karistuseks määrata kolme kuni 15-aastase vangistuse. Lisaks võib tema suhtes kohaldada riigist väljasaatmist.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: