Euroopa Komisjoni võõrustamisega Viinis anti eesistumisele sümboolne start ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Reedel anti sümboolne avalöök Austria eesistumisele kui Viinis võõrustati Euroopa Komisjoni.

Kuna Austria eesistumisega lõpetab sisulise töö ka Euroopa Komisjoni ja parlamendi praegune koosseis, oodatakse, et Viin tõmbaks joone alla pooleli olevatele kõnelustele valitsuste ja Brüsseli institutsioonide vahel. Enne märtsis toimuvaid Euroopa Parlamendi valimisi oleks vaja kokku leppida enam kui 200 eelnõus, mis on aukartustäratav, et mitte öelda ebareaalne töömaht. Kuigi Euroopa Komisjon sooviks, et Austria eesistumise ajal edeneks ka seitsmeaastase eelarve kõnelused, näivad Viini prioriteedid olevat mujal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Reedel Viinis Euroopa Komisjoni võõrustanud Austria valitsuse eesistumise motoks on "Euroopa mis kaitseb".

Austria juhitud poolaasta olulisemate prioriteetide hulka kuulub Euroopa digituru lõpule viimine, Lääne-Balkani riikidele Euroopa perspektiivi andmine ja võitlus ebaseadusliku migratsiooniga.

Euroopa on rändeküsimustes olnud valel teel, ütles reedel Austria kantlser Sebastian Kurz, tõdedes rahulolevalt, et kurss on muutumas ja varem radikaalseks tembeldatud Austria ettepanekuid võetakse viimaks kuulda. Euroopa Komisjon lubab suurendada piirivalveagentuuri Frontex koosseisu plaanitust kiiremini.

"Leppisime täna kokku, et komisjon teeb septembris ettepaneku Euroopa välispiiride kaitsmise küsimuses. Kui algselt pakkusime välja, et piirivalveagentuuri Frontex koosseis peaks tõusma 10 000 liikmeliseks aastaks 2027, siis täna otsustasime selle saavutada aastaks 2020," ütles Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker.

Austria parempoolne valitsus tahaks minna kaugemale. Prantsuse ajaleht Le Monde refereeris vastuolulist dokumenti, mis saadeti Viinist Euroopa Liidu pealinnadesse. Selles seisab muuhulgas, et Euroopa poliitiline eliit on migratsiooni üle kontrolli kaotanud. Austria pakub välja, et varjupaigataotlusi ei peaks ülepea menetlema Euroopas vaid migratsiooni lähteriikides. Kuigi välispiiride sulgemine varjupaigataotlejate ees kogub migratsioonikriisist kurnatud valitsuste seas toetust, pole ükski Aafrika riik seni näidanud valmisolekut põgenikekeskusi võõrustada. Seega, on Viini plaani õnnestumiseks vaja lisaks üksmeelele 27-le Euroopa Liidu valitsuse seas, vaja veenda ka Põhja-Aafrikat.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: