Baltcapi taristufond kasvas 100 miljonini ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Balti riikides tegutseva investeerimisfirma Baltcap taristufond kasvas 100 miljoni euroni, sest Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank investeeris sellesse 20 miljonit eurot. Leping allkirjastati reedel Tallinnas. Baltcapi taristufond on seni investeerinud Läti ja Leedu bioenergia projektidesse.

Lepingu allkirjastanud EBRD president Suma Chakrabarti sõnul peaks investeering tõstma investorite huvi kogu Balti piirkonna infrastruktuuri vastu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Üks puudujääke selles piirkonnas on erainvesteeringute vähene kaasatus taristuprojektidesse Balti riikides, eriti väiksemate tehingute puhul. Ma usun, et sellest võiks abi olla," ütles Chakrabarti.

Seni on Baltcapi taristufond investeerinud ühtekokku veidi üle 25 miljoni euro Leedu biomassi soojusenergiajaama ning Lätis kolme biogaasi energiajaama omavasse ettevõttesse.

"Leedu ja Läti on avaliku ja erasektori koostööprojektide arendamisel Eestist pisut ees. Selliste projektide osas on meil Eestis vähem võimalusi, aga me näeme siin häid arenguid elektritootmise vallas, pean silmas tuuleparkide arendamist," rääkis Baltcapi taristufondi partner Šarunas Stepukonis.

Stepukonise sõnul teatab fond sel aastal ilmselt veel kahest investeerimisprojektist. Taristufond pakub oma investeeringute pikaajalise iseloomu tõttu häid rahapaigutamisvõimalusi pensionifondidele.

"Tänaseks põhiline finantseerimisallikas infrastruktuuriprojektidele EL abirahad ilmselt langevad ja pensionifondid võiks siis olla need, kes teatud rolli siin üle võtavad," kommenteeris Swedbanki investeerimisfondide juht Kristjan Tamla.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: