Joobes mees süütas keset ööd Hedvig Hansoni maja ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Joobes mees süütas Hedvig Hansoni maja
Joobes mees süütas Hedvig Hansoni maja Autor/allikas: Hedvig Hanson

Laulja Hedvig Hanson on šokis, sest ööl vastu laupäeva, mil ta magas koos lastega ööund, tuli joobes naabrimees ukse taha ja süütas maja põlema.

Häirekeskus sai põlengust teate kella 2.15 paiku, et Mulgi vallas ähvardas 55-aastane mees naabrite maja põlema panna.

Väljakutsele kiirustanud politseinikud olid veel teel sündmuskohale, kui kümmekonna minuti möödudes oli maja juba leekides.

Kõnealune maja kuulub Hedvig Hansonile, kes magas parajasti koos poegadega ööund, kui uksele kolkimise ja räuskamise peale ärkas.

"Ärkasin kell 2 öösel selle peale, et mees oli ukse taga ja ütles, et ma olen nõid ja nõia maja tuleb maha põletada koos lastega," rääkis Hanson ERR-ile.

Hansoni sõnul pidas ta alguses mehe juttu vaid ähvarduseks, kuid peagi oli näha juba leeke. "See oli üks suur šokk, ega ma palju ei suuda rääkida," tunnistas laulja.

"Mul on õnneks tulekustuti kodus. Üks naabrimees tuli appi. Lahtise leegi saime kustutatud, kuid tuli oli juba voodri vahele läinud," meenutas ta öiseid üleelamisi.

"Ta valas bensiiniga ühe seina üle. Õnneks ei olnud seda palju, võib-olla poolik kanister. Ilmselt tahtis ta lihtsalt ähvardada," lisas ta.

Hansoni sõnul on süütaja alkohohoolik, kes nädalapäevad tagasi ründas oma naist noaga.

"Aga naine kardab teda, ta varjas vigastusi. Ja kui mehele politsei kutsuti, võttis loobus naine süüdistusest. Mees jõi viimased nädalapäevad ja ilmselt keris tal peas sassi ning ta arvas, et mina olen politsei väljakutsega seotud, mistõttu ta mind ähvardama tuli," spekuleeris Hanson.

Igatahes pidas politsei 55-aastase mehe läinud ööl kinni ja viis ta arestimajja. Kriminaalmenetlust alustati süütamist käsitleva paragrahvi alusel.

Lõuna ringkonnaprokuratuurist öeldi ERR-ile, et ringkonnaprokurör esitab pühapäeval Tartu maakohtule taotluse kahtlustatava vahistamiseks.

Hansoni sõnul võiks kogu loo moraal olla naistele see, et vägivaldseid mehi ei ole vaja kaitsta.

"Mu sõnum ja üleskutse oleks see, et naised, pereliikmed teataksid vägivaldsusest ega kardaks. See hirm viib karistamatuseni. Maal elava inimesena, kui päästeteenistus tuleb vähemalt pool tundi, võin öelda, et ennast peab ise aitama. Tulekustuti aitas esimesena, suitsuandurid peavad majas olema. Ja hea, kui oleks majas julge mees, kes peret psühhopaadi eest kaitseks. Meile tuli õnneks appi sõber külast," sõnas ta.

Hanson ega tema pojad põlengu tõttu viga ei saanud. Küll sai kahjustusi nende kodu.

Joobes mees süütas Hedvig Hansoni maja. Autor: Hedvig Hanson

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Meelis Saarepuu ütles, et politsei tööpraktika on näidanud, et süütamised on üldjuhul ajendatud omavahelistest arvete klaarimistest või juhuslikust vandalismist.

"Kõik konkreetse juhtunu asjaolud, 55-aastase mehe motiiv ning käitumise tagamaad selgitatakse lähemalt siiski kriminaaluurimises läbiviidavate ülekuulamiste, ekspertiiside ja teiste toimingutega. Oma rolli ses raskes kuriteos võis mängida alkohol. Meelemürgi mõju all tehtud lühinägelikud otsused võivad kaasa tuua ääretult ohtlikke tagajärgi," toonitas Saarepuu.

Ta märkis, et tuli levib reeglina kiirelt ning tihti suunas, mida on raske ette ennustada. Ühest tulekoldest võib leek edasi kanduda ka kõrvalistele objektidele, sõidukitele ja muule ning panna seeläbi aina suuremasse ohtu rohkemate inimeste elu, tervise ja vara.

"Ka antud juhul seadis kuriteos kahtlustatav mees tõsisesse ohtu majas elavate pereliikmete elud. Õnneks keegi viga siiski ei saanud," märkis Saarepuu.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: