Lähipäevade ilm tuleb soe ja vihmane ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Euroopa naudib südasuve. Sooja oli Lapimaalgi kuni 25, Kesk-Euroopas ja Prantsusmaal kuni 30, Püreneemaades ja Türgis kerkisid maksimumid 38 kraadini. Kõrvetavat lisa andis päike.

Muust Euroopast eristus Põhjamere ümbrus, mis oli põhjakaarde valla ja jahe, sest jäi kahe rõhuala pihtide vahele - Iirimaal troonis kõrg- ja Lõuna-Rootsis madalrõhkkond. Vööndina ulatus see üle Läänemere. Nüüd aga õhurõhk tasapisi tõuseb ja madalrõhkkonna mõju väheneb.

Taevas muutub selgemaks ja öö on sajuta. Päeval kannab õhuvool Venemaa poolt pisut niiskust. Areneb pilverünki. Neist tuleb mandril mõnes kohas hoovihma, on äikeseoht. Saared saavad ilmselt kuivalt läbi. Tuul on üsna rahulik, suund on valdavalt põhjast, kirdest kiirust 5, rannikul puhanguid 8-9 m/s, aga seda eelkõige pärastlõunal. See on infoks purjetajaile, kes Muhu väina regatil jõudu proovivad. Õhusooja 23-4 kraadi.

Kolmapäeva öö tuleb selgem ja sajuta. Päeval aga aitab naabriks olev madalrõhkkond üles rünksajupilvi. Sisemaal ei saa läbi hoovihma ja äikeseta. Küll mitte igal pool, kuivaks võivad jääda saared ja Virumaa. Eeelolev öö on olulise sajuta ilm. Põhjakaare tuul on nõrk. Õhutemperatuur on 11-16 kraadi.

Hommikul on pilvi hõredalt ja ilm sajuta. Põhjakaare tuult on 2-5, üksikuid puhanguid kuni 8 m/s. Õhutemperatuur on 14 kuni 18 kraadi. Päeval vaheldub päike pilverünkadega. Kohati sajab hoovihma, võib olla äikest. Puhub põhjakaare tuul 2-8 m/s. Õhusooja 19-24 kraadi. Õhtul pilved hõrenevad ja ilm on sajuta. Puhub põhjakaare tuul 2-6, puhanguti 9 m/s. Õhutemperatuur on 17-22 kraadi.

Paar järgnevat ööd on sajuta. Aga päeval areneb pilverünki. Mõni paik saab vihmahoo ühes äikesega. Sooja on südasuviselt kuni 25 kraadi, neljapäeval veel kraad-paar enam. Reedel läheneb lõuna poolt madalrõhkkond ja toob niiskust juurde. Hoovihm ja äike muutuvad laialdaseks. Õhk on ikka südasuvine, aga sajuhoogude all tõmbub temperatuur järsult tagasi. Nädalavahetuseks jääb madalrõhkkond meile naabriks. Jagab hoovihma ja seda koos äikesega.

Homme ei saa ka sisemaal igal pool vihmahoogudeta läbi, kuivalt pääsevad aga rannikualad ja ilmselt ka saared.

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: