Kohta-Järve lapsed elavad mänguväljakute ootuses ({{commentsTotal}})

Kohtla-Järve linna vanad laste mänguväljakud tuli lammuta, sest nad muutusid ohtlikuks. Uusi ei saa aga ehitada, kuna hanke tulemusena selgus, et väljakud lähevad maksma rohkem, kui on linnal selleks eelarves raha. Seni pakuvad lastele lahendust korteriühistute väikesed mänguplatsid, mis pole nii suure koormuse jaoks mõeldud.

Kahes Kohtla-Järve linnaosas tehtud audit näitas, et enamik linnale kuulunud rohkem kui 70 mänguplatsist on armetus seisukorras, ja need otsustati lammutada. Linna algne plaan oli teha nende asemele üks suur võimas mänguväljak. Hangete tulemusena selgus, et see läheks maksma rohkem kui 800 000 eurot, mis linn oli valmis selleks välja käima.

Nii otsustasid linnavõimud, et teevad ühe suure asemel neli väiksemat mänguväljakut. Hankele laekunud ümbrikke avades selgus taas, et ehitajad tahavad planeeritust tunduvalt rohkem raha.

"Nüüd lähme natukene teist teed pidi ja kuulutame iga mänguväljaku kohta välja eraldi konkursi ja loodame, et saame sellise hinna, mille on planeerinud linn ja välja pakkunud projekteerijad," ütles Kohtla-Järve linnapeaabi Tiit Lillemets.

Hangete luhtumine tähendab, et pole teada, millal Kohtla-Järve lapsed linnaosade mänguväljakutel mängida saavad.

"Linnalapsed jäeti sel aastal linna mänguväljakutest ilma ja nüüd nad peavad otsima võimalusi käia mängimas kortermajade juures, kus on turnimiseks mingidki konstruktsioonid. Aga ka ühistute mänguväljakud on väga erinevas olukorras," sõnas Kohtla-Järvel tegutseva korteriühistute juhtide assotsiatsiooni juhatuse liige Jelena Muttonen.

Korteriühistute juhi sõnul oleks võinud linn vanade munitsipaalväljakute lammutamisega oodata, kuni on kindlalt selge, millal saab uued väljakud rajada.

"Kahjuks natukene see ajastus võibolla ei olnud kõige õigem, aga selle eest tulevad uued ilusad ja head mänguväljakud," rääkis Lillemets.

Kokku elab Kohtla-Järve Järve ja Ahtme linnaosas üle 30 000 elaniku.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: