Poola kohalt on Eestisse oodada sajupilvi ja äikest ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Ilm püsib meil suviselt soe, kuid teispäeval arenesid Kesk-ja Lääne-Eesti kohal võimsad rünksajupilved, mis tõid endaga kaasa hoovihma ja äikest.

Kolmapäeval kujundab suuremas osas Läänemere ümbruses ilma Atlandilt üle Skandinaavia kirdesse sirutuv kõrgrõhuala, mistõttu on ilm suurema sajuta. Meie lõunanaabrite ilma kujundab aga Poola kohale liikuv madalrõhkkond.

Päeva edenedes areneb seal jõudsalt rünksajupilvi, mis mitmele poole hoovihma ja kohati ka äikest annavad. Meieni nii palju niiskust õnneks ei ulatu ja seetõttu tekib ka hoovihma pilvi hõredamalt, kuid äike pole siingi välistatud.

Öösel on ilm vahelduva pilvisusega ja olulise sajuta. Kohati võib tekkida aga udu. Puhub idakaare tuul 1-7 m/s. Ning sooja on 10-16 kraadi. Hommikul on vähese ja vahelduva pilvisusega olulise sajuta ilm. Idakaare tuul on nõrk ja sooja kuni 18 kraadi.

Päeval on vahelduva pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma ja võib olla äikest. Puhub idakaare tuul 2-8, rannikul kuni 10 m/s. Sooja on kolmapäevaks oodata 19 kuni 24 kraadi. Õhtul sajab hoovihma vaid üksikutes kohtades. Õhusooja on siis 17-22 kraadi.

Kuni nädala lõpuni püsib ilm meeldivalt stabiilne. Tuul on rahulik, valdavalt särab taevas päike ning päevasooja on keskmiselt 25 kraadi. Mis tähendab, et rannikul on mõni kraad vähem, kuid sisemaal võib tõusta paiguti ka 30 kraadi lähedale.

Ning et ilm liiga lämbeks ei läheks, sajab kohati ka hoovihma ning pole välistatud ka äike. Seega käesoleva nädala ilmaoludega võiks jääda rahule ka kõige kriitilisem eestlane.

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: