Trump andis armu Oregoni vastasseisuga seotud meestele ({{commentsTotal}})

Dwight Hammond 2016. aastal.
Dwight Hammond 2016. aastal. Autor/allikas: AP/Scanpix

USA president Donald Trump andis armu 2016. aastal vangistatud karjakasvatajatest isale ja pojale, kelle süüdimõistmine tekitas tookord relvastatud vastasseisu meeste toetajate ja võimuesindajate vahel.

Dwight ja Steven Hammond mõisteti 2012. aastal vangi riigimaa süütamise eest, mida olid mehed teinud juba 10 aastat varem, vahendas Politico.

Hammondid väitsid, et süütamine oli ennetusmeede metsatulekahjude ja võõrliikide eest. Samas väitsid föderaalvõimud, et mehed üritasid varjata illegaalseid tegusid, sealhulgas lubadeta hirveküttimist.

Isa ja poja vangistamine 2016. aastal põhjustas relvastatud protesti Oregonis riiklikus looduskaitsekeskuses. See oli omakorda märk probleemidest karjakasvatajate ja valitsuse vaidluses maakasutusõiguste üle.

"Hammondid on mitmendat generatsiooni karjakasvatajad Oregonis, kes vangistati tulekahju tõttu, millest väike osa levis riiklikule karjakasvatusmaale," ütles Valge Maja. "Nad on pühendunud perepead, austatud kohaliku elu edendajad ning nad on saanud laiapõhjalist toetust oma naabritelt, kohalikelt ametivõimudelt, farmeritelt ja karjakasvatajatelt üle Ameerika lääneosa."

Valge Maja lisas oma avalduses, et mehed väärivad igati armuandmise saamist.

Meestele mõisteti 2012. aastal vanglakaristuse pikkuseks viis aastat, see oli kohtuniku arvates aga kehtetu ning mehed pidid vanglas viibima aasta ja kolm kuud. Prokurörid kaebasid otsuse edasi ning mehed mõisteti siiski viieks aastaks vangi.

Pärast meeste saabumist vanglasse Californias, toimus protest, milles osales 300 inimest, ning teine relvastatud protest Oregoni osariigis Malheuri looduskaitsekeskuses. Protesti eesmärgiks oli meeste vabastamine vanglast.

Hammondite advokaat oli ka Barack Obamalt armuandmist palunud, kuid palve võeti alles Trumpi ametiajal arvesse.

"Mul on tunne, et asjad liiguvad edasi ning mul on meie presidenti usku," ütles vangistatute ema ja abikaasa Susie Hammond Oregonianile. "Kui keegi neid aitab, siis on selleks tema (Trump)."

Toimetaja: Grete-Liina RoosveHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: