Kärdla lennuvälja renoveerimistööd seiskavad lennuliikluse kaheks nädalaks ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kärdla lennuväljal algavad varsti renoveerimistööd, mis tähendab seda, et augusti teises pooles on see kaks nädalat suletud. Riik eraldas töödeks miljon eurot ja renoveerimine peaks ühele poole saama sügisel.

Hiiumaal plaanitavate tööde hulgas on näiteks rajakatete uuendamine, navigatsioonitulede süsteemi täiustamine ja ruleerimisteede laiendamine.

Renoveerimistööde projektijuht Raiki Bulak ütles, et ehkki enamik töid tehakse ära hommikuse ja õhtuse lennu vahel, peab augusti lõpul lennuvälja siiski kaheks nädalaks ka sulgema.

Hiiumaa vallavolikogu esimees Aivar Viidik ütles, et lennuühendus on oluline kiireloomulisi tööreise ja asjaajamisi silmas pidades, kuid oli kevadel abiks ka siis, kui praamiliikluses oli häireid. Viidik tõdes, et paus lennuvälja töös on ebamugav, aga uskus, et hiidlased saavad hakkama.

"Ma tegelikult arvan, et suvel, kus ikkagi liigutakse peredega, liigutakse ka rohkem autodega ja kus võib-olla sellist äritegevust ja ettevõtjate liikumist on vähem, nii et siis ta väga hull ei ole ja me saame hakkama sellega," kommenteeris Viidik.

Kärdla lennuvälja jaoks on plaanis uus lennukite lähenemissüsteem, mis lubab maanduda ka madalate pilvede korral. Täppismaandumisseadme asemel paigaldatakse GNSS nimeline lahendus.

"Tulevad GPS-põhised protseduurid. Need on kaasaegsemad ja peaks samamoodi vajadused rahuldama," selgitas renoveerimistööde projektijuht Raiki Bulak.

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: