Noorkotkaste ja kodutütarde laager on tänavu varasemast suurem ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Sel nädalal on Lääne-Virumaal Lammasmäel Kaitseliidu noortelaagris Spekter tuhat teismelist üle Eesti ja kaugemaltki. Esimestel laagripäevadel on nii tantsitud, sporti tehtud kui ka kaitseministri ja presidendiga kohtutud - päevad on nii tihedalt tegevusi täis pikitud, et osalejatel pole olnud aega eriti nutiseadmeteski passida.

Noorkotkaste ja kodutütarde laager korraldati sel korral uues võtmes ja võimsamalt kui eelnevatel aastatel, sest laagrisse olid kutsutud ka need noored, kes ei ole Kaitseliidu liikmed, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meie eesmärk on avardada oma tegevust laiemale üldsusele ja kaasata veel rohkem noori, kes ei ole meie liikmed, kuid loodetavasti ühel momendil saavad meie liikmeteks," selgitas kodutütarde peavanem Ave Proos.

Noortele meeldis laager näiteks selle poolest, et seal sai uusi tutvusi sõlmida ka väljaspool sotsiaalmeediat. Esile toodi muudki.

"Käisime matkal, siis käis siin mingi ansambel ja käsime Rakveres linnuses," loetles Art Samuel Neemsalu.

"Väga äge oli lõkkeõhtu, kus lauldi ja tantsiti, ning eile kõik koos jalgpalli vaatamine," ütles Kärt Roossaar.

"Kõige rohkem on meelde jäänud, et kogu aeg peab käima ja kõndima kahes viirus, sest peab korda hoidma ja ilusti kõndima," selgitas Kermo Melnik.

"Siia tulles ma lootsin, et laagris on sõjateemalist tegevust, kuid ka selline puhkelaager mulle meeldib," rääkis Juri Jepifanov.

"Ei saa öelda, et igav oleks, aga natuke rohkem võiks vaba aega olla. Olen siiski väga väsinud, sest tegevusi on palju," sõnas Riivo Pippar.

"Sügava mulje jättis eilne ühistants, kus kõik osalejad kogunesid kokku ja tantsisime koos sama tantsu. See oli väga vahva," rääkis Leedust tulnud laagriline Julius Svirušis.

"Ma ei tea, et Leedus selliseid suuri laagreid oleks. Siin on olnud igasuguseid tegevusi ja kõik on sujuvalt organiseeritud. Süüa saab ka hästi. Saab uusi sõpru
ja inimesed on siin hästi heatahtlikud," ütles Leedust tulnud Vitalija Momgaudyte.

Neljapäeval on suurlaagris Spekter ees viimane laagriöö.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: