Kohus saatis Tartus ja Valgas marihuaanaga äritsenud neliku vangi ({{commentsTotal}})

Tartu maakohus tunnistas esmaspäeval kaks meest ja kaks naist süüdi enam kui 2,5 kilogrammi marihuaana käitlemises ning saatis nad vanglakaristust kandma.

Kohus mõistis 43-aastasele Alberts Burkevicsile kuueaastase ja 28-aastasele Izaura Burkevicale viieaastase vangistuse, 50-aastasele Ivailo Siimanile ning 51-aastasele Lunda Mitrauskale viie aasta ja kuue kuu pikkused vangistused.

Burkevicsit ja Burkevicat süüdistati selles, et nad hankisid korduvalt 2016. aasta juulist 2017. aasta maini Lätist vähemalt 1,5 kilogrammi marihuaanat. Paar hoidis marihuaanat Valgas oma kodus ja andis nii suurtes kui väikestes kogustes edasi inimestele Valgas ja Tartus.

Burkevicsit süüdistas prokuratuur veel vähemalt 400 grammi marihuaana edasiandmises kahele inimesele Tartus ja kuuel korral sõiduauto juhtimises juhiluba omamata.

Siiman ja Mitrauska omandasid süüdistuse kohaselt perioodil 2013-2017 kokku vähemalt ühe kilo marihuaanat, mida andsid tarvitamiskoguste ja mõne grammi kaupa edasi peamiselt oma elukohas Tartus Rahu tänaval või selle lähiümbruses.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokuröri Jane Pajuse sõnul nõustus kohus süüküsimuses prokuratuuriga ja pidas süüdistuses kirjeldatud asjaolusid tõendatuks.

"Küll aga mõistis kohus kahele mehele prokuratuuri taotletust leebemad karistused ja jättis süüdistatavatelt välja mõistmata kokku ligi 25 000 euro suuruse kuritegudega saadud vara konfiskeerimise asendusnõude," ütles Pajuse, lisades, et seetõttu esitab prokuratuur Tartu maakohtule apellatsiooniteate, et otsuse motiividega tutvuda ja Tartu ringkonnakohtule apellatsiooni esitamine otsustada.

Lõuna prefektuuri narkokuritegude talituse juht Kristjan Tommingas kirjeldas, et esmaspäeval süüdi mõistetud romadele oli narkootikumidega äritsemine kui elustiil. "Kilose kanepikoti ja sularahaga pildistamiseks poseeriv väikelaps on õõvastav vaatepilt ning selge ohumärk, kuidas end narkokuritegevusega sidunud vanemad võtavad juba eos ära ka lapselt igasuguse võimaluse õigeid väärtusi leida ning seaduskuulekalt oma elus hakkama saada," ütles Tommingas.

Tommingas kirjeldas, et kuritegelik tulu grupeeringu liikmeid kuidagi paremale elujärjele ei aidanud, sest suurem osa rahast mängiti maha kasiinos.

Narkootikumidega äritsenud seltskonna tegevus lõpetati möödunud aasta kevadel öisel ajal, kui politsei pidas Valgas piiriäärsel alal kinni äsja Lätist Eestisse narkootikume tuua püüdnud grupi ning samaaegselt Tartus selle grupi teisedki liikmed. Teada on, et narkootikumid toodigi Eestisse poole kilo või kilo kaupa Lätist.

Burkevicsit on varem kriminaalkorras karistatud nii Eestis kui ka Lätis. Siimanil ei ole kehtivaid kriminaalkaristusi ja Burkevicat ning Mitrauskat ei ole kriminaalkorras karistatud.

Toimetaja: Mirjam MäekiviHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: