Viljandis inimese süütamises kahtlustatavad võeti vahi alla ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Annie Roi/Creative Commons

Prokuratuuri taotlusel võeti esmaspäeval vahi alla 29- ja 33-aastane mees, keda on seni kogutud andmetel alust kahtlustada 47-aastase mehe ründamises ja süütamises. Kuriteos kahtlustatavana peeti kinni ka 36-aastane mees. Politsei esitas meestele kahtlustuse mõrvakatses.

Kahtlustuse kohaselt tungisid 33-, 29- ja 36-aastased mehed ööl vastu pühapäeva kella 3 paiku Viljandi linnas C.R. Jakobsoni tänaval kallale 47-aastasele mehele, keda nad peksid jalgadega, teatas prokuratuur. Peksmise käigus rööviti kahtlustatava vara. Kannatanul õnnestus peksmise järel joosta lähedal asuvale haljasalale, kuhu kahtlustatavad talle järgnesid. Seal jätkasid nad kannatanu peksmist jalgadega. Seejärel valas 33-aastane mees kannatanu seljas olnud riietele süütevedelikku ja 29-aastane mees pani kannatanu põlema. Kannatanul õnnestus leegid maas rullides kustutada ja kuritegu jäi lõpule viimata.

Politsei tabas kaks meest vahetult pärast kuriteo toimepanemist ja üks kahtlustatav tabati täna.

Kiirabi toimetas kannatanu sündmuskohalt haiglasse ja tema seisund ei ole eluohtlik. Kolmele ründajale esitati kahtlustus mõrvakatses, mis pandi toime julmal või piinaval viisil ning röövimise või omakasu motiivil.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Marja-Liina Talimaa sõnul tekkis esialgsetel andmetel omavahel tuttavate meeste vahel pärast liigset alkoholitarbimist tüli.

"Kannatanul oli õnne, et ta leekidest omal käel jagu sai. Seega oli nende tegu politsei ja prokuratuuri hinnangul kvalifitseeritav tapmiskatsena, mis on toime pandud piinaval või julmal viisil ja seoses röövimisega või omakasu motiivil, ehk mõrvakatsena," ütles Talimaa.

Kahte ründajat on varem korduvalt isikuvastaste kuritegude eest kriminaalkorras karistatud.

Esialgu jäävad kahtlustatavad vahi alla kuni kaheks kuuks, kuid sõltuvalt kohtueelse uurimise kestusest taotletakse selle perioodi pikendamist. Kõik täpsemad asjaolud selgitatakse välja kriminaalmenetluse käigus.

Toimetaja: Mirjam MäekiviHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: