Tipptunnil tuleb Kanama liiklussõlmes arvestada ummikutega septembri lõpuni ({{commentsTotal}})

Teeremont Eesti ühel tihedama liiklusega Kanama liiklussõlmes tekitab tipptunnil suuri ummikuid. Leevendus peaks saabuma septembri lõpus, mil avatakse uuesti 2+2 sõidurajad.

Tallinna-Pärnu-Ikla maantee kilomeetritel 18-19 asuval Kanama liiklussõlmes käivate ehitustööde tõttu on mõlemas sõidusuunas praegu avatud vaid üks sõidurada. Selle tõttu on reede pärastlõunast alates linnast väljuval suunal ja pühapäeva õhtul linna suunduval suunal tihti suured ummikud.

Maanteeameti Põhja regiooni ehitusosakonna juhataja Viktor Kisseljov tunnistas, et probleem tekib tipptunnil, kui liiklussagedus on keskmisest kõrgem, kuid objekt on tema sõnul ka siis läbitav, ehkki nõuab rohkem aega.

Kanama liiklussõlmes jäävad Pärnu poolses osas mõlemale poole teed Kanama bussipeatused ning peatustega väljakujunenud ülekäigukohad, mis on aga ohtlikud ning selle tõttu ehitus ka ette võeti.

"Ühes tasapinnas kulgevad ülekäigukohad ei vasta antud esimese kategooria tee klassile ja on isetekkelised, seega parandamaks liiklusohutust ja eeskätt kergliiklejate ohutusele mõeldes on teemaplaneeringuga ette nähtud kergliiklustee koos erinevas tasapinnas riigimaantee ristega ja Kanama tee pikendusena."

Liiklussagedus on Kanama lõigus Kisseljovi sõnul keskmiselt 22 000 autot ööpäevas, mistõttu pole võimalik ümbersõitu korraldada, kuna mujal tekiks samuti liiklusseisakuid.

Ehitustööde lõpptähtaeg on novembris. "Aga hiljemalt septembri lõpuks plaanitakse taastada 2+2 sõiduradade liiklus," lausus Kisseljov.

Maanteeamet palub nii liiklejatel kui ka kohalikel elanikel arvestada, et piirkiirust on remonditaval teelõigul ehitusperioodil vähendatud.

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: