Olkiluoto mõlemad reaktorid on Soome põhivõrgust väljas ({{commentsTotal}})

Olkiluoto tuumaelektrijaam.
Olkiluoto tuumaelektrijaam. Autor/allikas: Hannu Huovila/TVO

Neljapäeval võib Soomes tekkida probleeme elektrivarustusega, sest Olkiluoto tuumaelektrijaama mõlemad reaktorid on põhivõrgust välja langenud ehk seal toodetav elekter ei jõua tarbijateni.

Eurajoki vallas asuva Olkiluoto tuumaelektrijaama territooriumil leidis kolmapäeva hommikul aset tulekahju, mille tõttu jaama teine reaktor lülitus ülejäänud elektrivõrgust välja. Tulekahju seisnes selles, et tuumaelektrijaama õuel põles trafo. Keegi põlengus kannatada ei saanud ning tule levik õnnestus ära hoida, vahendas Yle.

Parandustööde käigus langes aga paraku võrgust välja ka tuumaelektrijaama esimene reaktor.

Soome elektrisüsteemioperaatori Fingrid juht Reima Päivinen ütles neljapäeva hommikul, et parandustööd jätkuvad ning et haruldane rike oli kahjustanud ka kommunikatsioonivõrke.

Eesmärgiks on käesoleva ööpäeva jooksul õnnestub vähemalt teine tuumareaktor ja soovitavalt mõlemad uuesti põhivõrguga liita.

Tuumaelektrijaama haldava ettevõte Teollisuuden Voima (TVO) pressiesindaja Johanna Aho kinnitas, et Olkiluoto üks on kavas riikliku põhivõrguga liita neljapäeva õhtul kella 22 ajal, Olkiluoto 2 aga reede keskpäeval ning täisvõimsusel peaks elektritootmine jätkuma uue nädala algusest.

Fingrid avaldas neljapäeva ennelõunal lootust, et kui põhivõrk ja täisvõimsusel tootmisüksused normaalselt töötavad, siis Soomes siiski elektrit nappima ei hakka. Varahommikul ettevõte siiski ei välistanud võimalust, et elektrivarustuse tagamiseks võib vaja tagavaraelektrijaamade käivitamist.

Samas on teada, et Helsingis asuv Meilahti haigla jäi kolmapäeval tunniks ajaks elektrita ning põhjuseks võis olla Olkiluoto juhtumiga seotud võrguhäire. Haigla tagavarageneraatorid töötasid normaalselt ning patsientide jaoks mingit ohtu ei tekkinud.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: