Päästeamet: tuul võib kummimadratsi koos lapsega kiiresti merele viia ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnumaal kandis tuul lapse täispuhutaval madratsil merele, päästjatel õnnestus kaldale tuua nii laps kui ka kaks talle järele ujunud täiskasvanut, kelle jõud oli raugemas. Päästeamet juhib tähelepanu veel teistele vee ja lastega seotud ohtudele.

Juhtumeid, kus tuul kummimadratsi koos sellel oleva inimesega merele viib, on päästjate sõnul mitu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"16. juulil läks Reiu rannas üks laps madratsiga merele ja tuul võttis madratsi lapsega koos kaasa. Jah, esimesel juhtumil oli päästjate abi vaja. Seal läksid kaks inimest ka sellele lapsele appi ja lõpuks oli vaja nad kõik kaldale aidata," rääkis Lääne päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Viktor Saaremets.

"Kuigi väljas on 30 kraadi, päike paistab kogu aeg, siis on ka tugevad tuulepuhangud ja kummist mänguasi või madrats võtab väga kiiresti tuule alla ja koos lapsega läheb ta mere poole nii ruttu, et ega sellele järele ei jõua," lisas Saaremets.

Kummimadratsil on märgistus, mille järgi lapsed seda kasutada ei tohigi. Saaremets ütles, et neid võib kasutada ainult see, kes ujuda oskab. Ja kui lastel lubatakse sellega mängida, peab silm kogu aeg peal olema.

Rannas on aga oluline lastele käepael randmele sättida ja sinna lapse nimi ja vanema telefoniumber kirjutada. Käepaelu on jaganud oma üritustel nii politsei kui ka päästjad ja neid saab ka rannavalvelt.

"Kui Pärnu rannas ilusa ilmaga on ikkagi tuhandeid inimesi, et korraks selg ja see kaheksaaastane või viieaastane on nii kiiresti sul sealt selja tagant kadunud, ega sa talle järele ei saa. Siis on hea, kui lastel on käe peal vähemalt kirjas nende nimi või vanema telefoninumber," selgitas Saaremets.

Veel valmistavad päästjatele muret alkoholijoobes inimesed, kellel, teadagi, on meri põlvini. Muret teevad eakadki, kes plaažil praadimise järel 15-kraadisesse vette lähevad. Sellele ei pruugi vanema inimese tervis vastu panna.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: