Ridalasse rajati kihelkonna ühine õunapuuaed ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Läänemaal Ridala kihelkonnapäeval rajati ühine õunapuuaed, kus igal Ridala kihelkonna külal ja praegusel alevil ning ka Haapsalu linnal on nüüd oma puu.

Õunapuuaia idee autor on Ridala koguduse liige Alar Lonks. Koguduses otsustati ühiselt, et sellest võiks osa saada piirkonna elanikud laiemalt ja nii sündis mõte kõiki asulaid ühendavast õunaaiast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sortide valikul küsiti nõu teadurite käest. Mitme sordi nagu Kaja ja Sügisdessert aretaja oli Ridala kalmistule maetud Aleksander Siimon.

"Üle poole nendest sortidest, mis tänasest siin kasvavad, on ka Aleksander Siimoni aretatud. Nii see valik sai tehtudki," rääkis EELK Ridala Püha Maarja-Magdaleena koguduse õpetaja Küllike Valk.

Teadurid olid kohapeal rahvale ka seletamas, kuidas õunapuud istutama peab. Näiteks tuleb kilekotist välja võetud puu juured jaotada võrdselt ilmakaarte vahel enne augu mullaga täitmist.

"Kastmisel peab olema hoolikas ja jälgima, et istikul pookekoht jääks mulla peale.
Tulevase õunapuusalu ümber on võrkaed, et jänesed ja kitsed noortele puudele liiga ei teeks," rääkis maaülikooli teadur Toivo Univer.

Ridala õunapuuaeda istutati kokku viiskümmend üheksa puud.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: