Rikkumine jätab velotaksojuhi teenindajakaardist ilma ({{commentsTotal}})

Foto: Martin Dremljuga/ERR

Tallinna linna velotaksodel peab alates 1. juulist olema teenindajakaart, mis peaks palju probleeme tekitanud valdkonnas korra majja lööma. Kui turistide kinnitusel on velotaksojuhid neid mitmel korral petnud, siis munitsipaalpolitseile vastavaid avaldusi laekunud ei ole. Kui rikkumine tuvastatakse, jääb velotaksojuht loast ilma.

Teenindajakaarte on mupo praeguseks väljastanud 36. Kaks velotaksot on saanud loataotlusel negatiivse vastuse, kuna ei vastanud tingimustele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Jah, me igapäevaselt töö käigus kontrollime neid. Üle-eelmine nädal sai tehtud ka koos politsei ja maksu- ja tolliametnikega üks suurem reid, kus sai põhjalikumalt kõiki kontrollitud. Kaasatud oli ka narkokoer, sest kurjad keeled räägivad, et nii mõnigi velotaksojuht tegeleb mõnuainete müümisega. Meie õnneks kedagi sellist ei tabatud, sest ilmselt on need ikkagi siis vist külajutud," rääkis mupo juhataja Aivar Toompere.

Velotaksod teenindavad põhiliselt turiste. Kõik sõidud ei ole aga olnud meeldivad. On olnud olukordi, kus turistidelt küsitakse rohkem raha kui nad maksma peaksid.

Tripadvisori leheküljele on kirjutanud turist enda halvast kogemusest velotaksoga, kus juht oli öelnud enne velotaksosse istumist, et sõit maksab 25 eurot. Sihtpunkti jõudes oli küsinud aga 25 eurot nägu.

Sarnase instidendi oli ka ära märkinud üks teine kasutaja ning ta lisas veel juurde, et velotaksojuht oli neile valetanud, et nad on valel teel, et ta saaks nad ise reisisadamasse ära viia.

"Tegelikult me korjame hästi palju informatsiooni, sest teenindajakaardid kehtivad üks aasta. Ja kui on meil infot, et on ebaausalt käitutud või on mingeid muid rikkumisi ja on alus järgmisel aastal seda teenindajakaarti mitte väljastada, siis me lihtsalt ei väljasta enam. Ka velotaksojuhid peavad oma head mainet hoidma, sest muidu nad võivad sellest kaardist järgmine aasta ilma jääda," ütles Toompere.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: