Abiagentuurid kahtlevad Laose tammiõnnetuse ohvrite ametlikus arvus ({{commentsTotal}})

Tammi purunemise järel hävinud maja.
Tammi purunemise järel hävinud maja. Autor/allikas: Soe Zeya Tun/Reuters/Scanpix

Laoses kokkuvarisenud tammi tagajärjel hukkunute arv võib olla palju suurem kui 27, mis on valitsuse esitatud ametlik ohvrite arv, ütlesid kohalikud inimesed ja abiagentuurid BBC-le.

Laose võimud on päästeoperatsiooni kohta edastanud vähe detaile, kuid BBC meeskond pääses õnnetuspaika ja ellujäänute juurde, kuigi välismeediale on see keelatud.

Esmaspäeval varises Laoses kokku Xe-Pian Xe-Namnoy hüdroelektrijaama tamm. Tammi ehitamises osalenud Lõuna-Korea ettevõte kinnitas, et pragusid tammis märgati juba pühapäeval.

Õnnetuse kohta on vähe teada, sest kohalikud võimud on tavaliselt salatsevad ning osalt ka selle tõttu, et õnnetuse piirkond on eraldatud. See raskendab omakorda päästetöid.

Tammi kokkuvarisemine on Laose valitsuse jaoks ka häbistav, kuna riik on laialt kuulutanud oma hüdroelektriga seotud ambitsioone ning soovi saada nn Kagu-Aasia akuks, kes müüb elektrit naaberriikidele.

Nüüd on üles kerkinud küsimus, kuidas uhiuus tamm sai kokku variseda.

Ametlik ohvrite arv on valitsuse sõnul 27 ning kadunud on 131 inimest. Abiorganisatsioonid usuvad aga, et tegelikult on hukkunute arv märgatavalt suurem. Kohalikud elanikud ütlesid BBC-le, et nende hinnangul on hukkunud umbes 300 inimest.

Kuni 3000 inimest on väidetavalt endiselt katastroofipiirkonnas lõksus.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: