Fotod: vahipataljoni ajateenijad õppisid Pirita rannas veeohtudega võitlema ({{commentsTotal}})

Ligi 170 vahipataljoni ajateenijat osales laupäeval G4S-i veeohutuskoolitusel, mis algas teooriatundidega väeosas ning lõppes praktilise osaga Pirita rannas.

Sõjaväepolitsei vahipataljoni ülem major Romet Kaevu ütles, et ajateenijad peavad olema kursis veekeskkonnaga seotud ohtudega ning oskama hädaolukordades nii end kui kaasvõitlejaid päästa.

"Veel õpivad ajateenijad teenistuse jooksul mitmeid praktilisi oskusi, millest on kasu ka tsiviilelus. Näiteks läbivad nad ka tuleohutuskoolituse ning meditsiiniõppe," lisas Kaevu.

Laupäeva hommikul said noorsõdurid esmalt Miinisadama linnakus teoreetilisi teadmisi veeohutusest. Seejärel õpetati neile Pirita rannas vees liikumist, takistuste ületamist, päästevõtteid ja kannatanu transportimist.

Vahipataljon kuulub sõjaväepolitsei koosseisu. Pataljoni põhiülesanded on valmistada ette sõjaväepolitseiüksusi ja osaleda kaitseväelistel ning riiklikel tseremooniatel.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: