Kaitseliidu peastaabi juhtimise võttis üle kolonel Jaak Mee ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kolonel Ilmar Tamm, kindral major Meelis Kiili ja kolonel Jaak Mee Kaitseliidu peastaabi juhtimise üleandmisel.
Kolonel Ilmar Tamm, kindral major Meelis Kiili ja kolonel Jaak Mee Kaitseliidu peastaabi juhtimise üleandmisel. Autor/allikas: Merle Norit

Esmaspäeval andis Kaitseliidu peastaabi ülem kolonel Ilmar Tamm pidulikult peastaabi juhtimise üle kolonel Jaak Meele. Peastaabi senine ülem jätkab teenistust kaitseväes.

Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili ütles pidulikul tseremoonial, et kolonel Tamm on oma tööd teinud briljantselt. "Kõik need viis aastat tundsin ma just seda, mis on iga ülema unistus, et tema staap toetab tema kavatsuste täitmist. Ja seda saab kogeda ainult juhul kui staap on hästi juhitud."

Kiili lisas, et samas on tal ka kindel tunne, kui staapi hakkab juhtima kolonel Mee. "Isiklikult olen veendunud, et kvaliteedis järgi ei anta," ütles ta.

Kaitseliidu peastaabi ülema ametisse asuv kolonel Jaak Mee alustas teenistust Kaitseväes 1992. aastal ajateenijana. Ta on teeninud Kuperjanovi pataljonis erinevatel ametikohtadel, maaväe staabis vanemstaabiohvitserina ja operatiivosakonna ülemana, kaitseväe peastaabis luureosakonna ülemana ning NATO ühendväejuhatuses Brunssumis luureosakonna infohaldusjaoskonna ülemana. Lisaks on ta osalenud sõjalisel missioonil Iraagis. Alates 2015. aastast on Mee teeninud Kaitseliidu peastaabis operatiiv- ja planeerimisosakonna ülemana.

Mee on lõpetanud 2004. aastal Eesti Maaülikooli ettevõtluse ja ökonoomika erialal. Ta on omandanud sõjalise hariduse Balti Kaitsekolledžis ja Roomas asuvas NATO Kaitsekolledžis.

Jaak Mee alustab teenistust Kaitseliidu peastaabi ülemana 1. augustil.

Kaitseliidu peastaap on Kaitseliidu ülema vahetus alluvuses olev ja tema tegevust toetav ning struktuuriüksuste tegevust nõustav, juhendav ja koordineeriv struktuuriüksus.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: