USA ameti personalijuht palkas naisi, et semudel oleks, kellele külge lüüa ({{commentsTotal}})

FEMA personaliosakonna endine juht Corey Coleman.
FEMA personaliosakonna endine juht Corey Coleman. Autor/allikas: FEMA veebileht

USA sisejulgeolekuministeeriumi haldusalas oleva föderaalse kriisiolukordade ameti (FEMA) personaliosakonna endine juht on uurimise all seoses süüdistustega, mille kohaselt võimaldas ta aastaid töökeskkonnas seksuaalset ahistamist.

FEMA juht Brock Long kinnitas ajalehele Washington Post, et seitse kuud kestnud sisejuurdluse käigus selgus, et personaliosakonna praeguseks endine juht Corey Coleman võttis tööle kümneid oma sõpru ja korporatsioonikaaslasi ning noori naisi, keda ta kohtas baarides ja kohtinguportaalides, vahendasid Hill ja Vox.

Lisaks aitas 2011. aastast personaliosakonda juhtinud Coleman mitteametlikke kanaleid pidi oma sõpradel karjääri teha ning mõnikord ta edutas või paigutas ümber noori naisi ainult sellel eesmärgil, et tema semud saaksid neile tööl käies külge lüüa, rääkisid ajalehe allikad.

Reedel lõpule jõudnud sisejuurdluse käigus tuli ka välja, et Colemanil oli olnud seksuaalsuhe vähemalt kahe oma alluvaga - 2015. aastal ja 2017. aastal.

Coleman lahkus omal soovil ametist eelmisel kuul ning ajalehel ei õnnestunud temaga kommentaari saamiseks kontakteeruda.

FEMA juht Long omakorda tunnistas, et Colemaniga seotud juurdluse valguses tuleb asutuse personalipoliitika ja tööalased suhted ka laiemalt luubi alla võtta. FEMA-sse luuakse tööalaste rikkumiste jaoks eraldi büroo ning kõik töötajad peavad läbima ka väljaspoolt asutust tellitud seksuaalse ahistamise vastase koolituse.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: