Päästjad kustutavad Narva-Jõesuus kahes kohas metsa ({{commentsTotal}})

Päästeauto.
Päästeauto. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Päästeamet teatas, et kustutavad metsapõlengut Narva-Jõesuu linnas kahes kohas. Päästjad kutsuvad inimesi üles tähelepanelikkusele ja hoolivale käitumisele looduses.

Narva-Jõesuu linnas kustutavad päästjad metsatulekahju Narva metskonnas ja Vaivara külas.

Tulekahjusid on kustutamas päästemeeskonnad Narva, Sillamäe, Iisaku, Kohtla-Järve, Iisaku, Kiviõli ja Kunda päästekomandost ning vabatahtlikud päästjad Mäetaguse, Purtse ja Roela vabatahtlikust päästekomandost.

Narva metskonnas jätkub tulekollete kustutamine, leviku oht puudub.

Vaivara külas puhkenud metsatulekahjust anti häirekeskusele teada kell 13.53. Päästjate sündmuskohale jõudes põles mets 12 hektari ulatuses.

Tulekahjusuits levis lähedalasuvatele suvilaühistutele. Päästjad piirasid tulekahju, käib aktiivne kustutustöö. Tulekahju leviku ohtu suvilaühistute piirkonda ei ole.

Päästeamet tuletab meelde, et alates laupäevast kehtib suure tuleohuga aeg kogu Eestis. Suure tuleohuga aeg toob kaasa lisapiirangud eelkõige metsas ja maastikul tegutsemisel:

  • metsas ja maastikul on keelatud suitsetamine, grilliseadme kasutamine, lõkke tegemine ja igasugune lahtise tule kasutamine, sealhulgas RMK lõkkeplatsidel;
  • vältida tuleb mootorsõidukiga looduses sõitmist. Auto tuleks parkida mittesüttivale pinnasele ja mitte sõita ATV-ga turbasel pinnal. Auto väljalaskesüsteem võib kuiva looduse süüdata ja ATV-ga turbapinnal sõites võib koguneda turbamulla tolm sõiduki summutile ning selle kuumenedes ja tagasi maapinnale kukkudes võib puhkeda tulekahju.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: