Tartumaal aretati Eesti esimene mustikasort ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tartumaal Reolasoo külas Metsa talus kasvab Eesti esimene ametlikult registreeritud mustikasort Are. Uue mustikasordi eelis on see, et tal on võrreldes teistega vürtsikam maitse, hilisem marjade valmimisaeg ja mõistagi see, et mari talub nii veebruari pakast kui ka augusti kuumust.

Are seemne tõid Eesti teadlased siia 20 aastat tagasi Kanadast Prints Edwardi saarelt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Läksime koos kolleegidega Prints Edwardi saarele välitöödele ja seal olid need katsealad ja siis ühe põllu peal ma märkasin, et on üks selline teistest tunduvalt kõrgem põõsas. Üllatuseks olid hästi suured marjad ka seal. Ja siis ma korjasin need marjad kokku ja hotellis õhtul võtsin seemne välja ja siis salaja tõin Eestisse, mida muidugi teha ei tohi, illegaalselt saadud, aga botaaniku näpud sügelevad alati ja tuuakse ikka midagi kaasa," kirjeldas maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi vanemteadur Taimi Paal.

Täna ütleb Taimi Paal, et 20 aastat tööd Eestisse salaja toodud mustikaseemnetega on end ära tasunud. Are kannatab Eesti külma ja Eesti kuuma.

"Kes on korra teda maitsnud ja ostnud paar põõsast koduaeda, tulevad siia ja andke või viis põõsast veel. Praegu on mustikabuum, kõik tahavad koduaias kasvatada, see on väga lihtne," kinnitas Paal.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: