Kõrge ametnik sai süüdistuse Putini residentsi remondiraha varastamises ({{commentsTotal}})

Venemaa president Vladimir Putin Novo-Ogarjovo residentsis.
Venemaa president Vladimir Putin Novo-Ogarjovo residentsis. Autor/allikas: AP/Scanpix

Venemaa juurdluskomitee esitas kõrge julgeolekuametniku vastu süüdistuse, mille kohaselt omastas mees raha, mis oli mõeldud president Vladimir Putini residentsi rekonstrueerimiseks.

Uudisteportaal Rosbalt kirjutab oma allikatele viidates, et Venemaa föderaalse valveteenistuse (Федеральная служба охраны Российской Федерации ehk ФСО) kindralmajorit Igor Vassiljevit süüdistatakse selles, et ta pani endale kõrvale raha, mis pidi minema president Putini Novo-Ogarjovo residentsi rekonstruktsioonitöödeks.

Föderaalne valveteenistus vastutab Venemaa juhtkonna julgeoleku eest ning kindralmajor Vassiljevi ülesandeks oli juhtida rekonstruktsiooniprojektis erinevate tehniliste lahenduste teostamist. Süüdistuse kohaselt mängis kindralmajor Vassiljev aga kokku ettevõttega Baltstroi ning mitmete teiste valveteenistuse kõrgete ametnikega - tehnika ja ehitustöö hinda näidati tegelikust suuremana ning üheskoos omastati umbes 1,5 miljardit rubla.

Juhtumiga seoses on hetkel kinni peetud veel kolm kahtlustatavat - Baltstroi omanike hulka kuuluvad Dmitri Mihhaltšenko ja Dmitri Sergejev ning riigiettevõtte Ateks juht Andrei Kaminov.

Juhtumit on juba pikemat aega uuritud ning 2017. aasta juulis kuulutati juhtum juurdluskomitee poolt kõrgema kategooria riigisaladuseks, sest see puudutas riigipea eluruumide julgeolekut.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: