Lasnamäel inimese pihta tulistanud mees sai kahtlustuse tapmiskatses ({{commentsTotal}})

Politseinikud tulistamispaigal Mustakivi sillal
Politseinikud tulistamispaigal Mustakivi sillal Autor/allikas: Põhja prefektuur

Prokuratuur on esitanud kahtlustuse tapmiskatses mehele, kes ööl vastu 2. augustit tulistas Tallinnas Lasnamäel inimest. Samuti rahuldas kohus prokuratuuri taotluse võtta mees kuni kaheks kuuks vahi alla.

Ööl vastu 2. augustit leidis Lasnamäel aset tulistamine, mille tagajärjel sai raskelt vigastada meesterahvas. Väidetava tulistaja pidas politsei samal öösel kinni ning praeguseks on ta kahtlustatavana üle kuulatud.

Esitatud kahtlustuse kohaselt tekkis Tallinnas Mustakivi sillal konflikt kahe mehe vahel. Praegustel andmetel lõi kannatanu kahtlustatavat oimu piirkonda, mille järel võttis kahtlustatav enda nimele registreeritud püstoli Glock ning tulistas õhku ja seejärel kannatanu suunas. Juhtunu tagajärjel sai kannatanu raskelt vigastada, ta viibib endiselt haiglas.

Kriminaalasja kohtueelse menetluse juht, ringkonnaprokurör Diana Helila ütles, et seni pole kahe mehe vahel tekkinud tüli põhjus teada. "Kahtlustatav, 28-aastane mees loobus ütluste andmisest," selgitas prokurör.

"Praegu on teada, et laske oli kokku vähemalt kuus. Kannatanust isiku oleme välja selgitanud, tegu on 35-aastase mehega. Meie andmetel ei olnud mehed omavahel tuttavad olnud. Omalt poolt jätkame tõendite kogumisega," lisas ringkonnaprokurör Helila.

Kuigi kahtlustatav ei ole varem kriminaalkorras karistatud olnud, on prokuratuur siiski seisukohal, et toime on pandud raske kuritegu, mistõttu esitati kohtule vahistamistaotlus. Reedel kohus rahuldas selle.

Kriminaalmenetlus on alustatud karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb teise inimese tapmise katset. Kohtueelset menetlust viib läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo ning juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Mirjam MäekiviHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: