Fotod ja video: Elistvere loomapargis sündis kolm ilvesekutsikat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tartumaal Elistvere loomapargis sündis emailves Gellale kolm kutsikat, kes on praeguseks üle kahe kuu vanad, imevad emapiima ja on kasvult veidi suuremad kui kassipojad.

Ilveseemand on nüüdseks oma poegi aina julgemini külastajatele näitama hakanud, teatas loomapargi esindaja esmaspäeval.

"Ka looduses on ilvese pojad praegu kahe kuni kahe ja poole kuused," sõnas ilveseuurija Raido Kont. "Selles vanuses hakkavadki nad rohkem väljas käima ja pesa ümbruses võib neid näha. Emad hakkavad poegadega ringi liikuma. Ilveseemad kolivad poegi tihti uude urgu parasiitidest pääsmiseks, samuti, kui leidub parem pesapaik või kui murtud saagile on võimalik lähemale peatuma jääda."

Video: Tarmo Mikussaar

Ilvesekutsikaid olid Elistvere loomapargis viimati uudiseks rohkem kui kümme aastat tagasi. "Rõõmustame väga, et Gella aasta looma tiitlit nii tõsiselt võttis, " ütles RMK Elistvere külastuskeskuse teabejuht Elle Mäerand. "Lootus oli meil juba eelmisel aastal suur, et Gella poegib." Tänavu läks kõik nagu soovitud ja nüüd on juba pea kuu aega külastuskeskuse hooldajad ilveste aedikus väikseid metskiisusid liikumas näinud.

Nädalavahetusel sai aasta looma töögrupp esimesed fotod ja videod imetavast ilveseemand Gellast. Aediku ümber tuli luurata ja oodata pea kaks ja pool tundi, enne kui ilveseemand koos kutsikatega end näitas. Kõige kindlamalt võibki soovitada ilvese aedikut külastada kas hommikul või paar tundi enne loomapargi sulgemist - päevasel ajal on loomad varjulistes kohtades paigal ja enamasti näitavad end vähe. Soovitame ka teistele aega ja kannatust varuda ilvesepoegade nägemiseks.

Kõige rohkem meeldib Gellale istuda ja kõndida ühe mahakukkunud puutüve peal, mis on näha ka looduskalender.ee aadressil olevast ilvesekaamerast.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: