160 ametnikku osalevad välitöödel Ida-Virumaal ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

160 riigiametnikku alustasid kahenädalast välitööd Ida-Virumaal Kohtla-Järvel. Kuigi välitöödel tahetakse leida ideid, kuidas maakonna elu edendada, siis kohalikud ootavad ametnikelt ambitsioonikaid lahendusi pikaajalistele probleemidele ja kohaliku eripära mõistmist.

Riigiametnike välitöö eestvedajaks on kultuuriministeerium. Seal saadi aru, et ametnikutööd on ehk mugavam teha pealinna kabinetis, kuid korraliku ülevaate saamiseks peaksid poliitikakujundajad ka kohapeale tulema, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ei ole üks seminar, ei ole üks kohtumine, vaid sa oled siin kohapeal, suhtled nende inimestega hommikust õhtuni, käid kohalikus poes, saad kohalikust, sellisest, kultuurielust mingi emotsiooni. Ma arvan, et selline pikaajalisem emotsioon seob tegelikult rohkem ära. Ja ma arvan, et väheambitsioonikas on lihtsalt istuda niisama ja mõelda, et kuidagi asjad iseenesest lahenevad," rääkis kultuuriministeeriumi asekantsler Piret Hartman.

Ambitsioonikaid, kuid venivate lahendustega ideid on Ida-Virus kuuldud varemgi. Näitena võiks tuua maakonna tegevuskava ja selle rahastamist saastetasudest või hariduse edendamist.

"See ongi kõige tähtsam, et mis nendest kogutud mõtetest lõpuks saab. Kui sisekaitseakadeemia loomisest räägiti siin aastat seitse, lõpuks see piirdus ühe ujula ja kolledžilaadse tootega, et noh, võib-olla võiks mõelda nüüd, et Ida-Virumaa on piisavalt suur, et ta vajaks ka oma ülikooli kunagi, mis ka avaks seda piirkonda ja paneks siin elu käima," selgitas ajalehe Põhjarannik peatoimetaja Erik Gamzejev.

Isegi kui välitööde tulemusena midagi põrutavat ei sünni, veedavad 160 ametnikku ikkagi paar nädalat kontorist eemal, suurendavad kohalike kohvikute ja hotellide käivet ning avastavad teistmoodi Eestit.

"Ma väga loodan, et Ida-Virumaal veedetud aeg muudab neid maakonna suhtes avatumaks ja ka personaalsemaks. Ehk tuleb tunnistada, et väga paljud noored ametnikud ei ole siiapoole sattunud. Ida-Virumaa on teistsugune, kui ülejäänud Eesti. Selle vastu me ei saa," nentis Ida-Viru kultuuritegelane Piia Tamm.

Välitööl kogutud ideid esitletakse 16. augustil toimuval lõpukonverentsil.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: