Saksa kohus karistas oma poega kupeldanud elukaaslasi ({{commentsTotal}})

Foto: AFP/Scanpix

Saksamaal mõistis Freiburgi kohus teisipäeval 12 aastaks vangi elukaaslased, kes kupeldasid oma poega mustal internetiturul pedofiilidele.

Ema ja kasuisa olid poissi ka ise vähemalt kaks aastat seksuaalselt väärkohelnud, vahendas "Aktuaalne kaamera", BBC, Deutsche Welle, AFP ja Guardian.

Internetis kupeldamine sai alguse siis, kui poiss oli 8-aastane.

Elukaaslased - Saksamaa kodanikest 47-aastane naine Berrin Taha ja 39-aastane mees Christian Lais - mõisteti süüdi vägistamises, prostitutsioonis ning lapsporno levitamises.

Meest on ka varem lapsepilastamises süüdi mõistetud. Emale mõisteti 12 aasta ja kuue kuu pikkune vangistus, mehele aga 12-aastane vabadusekaotus koos ennetava kinnipidamisega, mis võib sisuliselt tähendada ka seda, et ta viibib kinnipidamisasutuses elu lõpuni.

Kohtu all on veel kuus meest, kellest üks - Hispaania kodanik - mõisteti esmaspäeval poisi pilastamise eest kümneks aastaks vangi.

10-aastane poiss elab nüüd riigi hoole all kasuvanemate juures.

Süüdimõistetud peavad poisile ja ka kolmeaastasele tüdrukule, kes samuti väärkohtlemist pidi taluma, maksma kompensatsiooni 42 500 eurot.

Saksamaa meedias on kõlanud terav kriitika Baden-Württembergi liidumaa lastekaitseametnike aadressil.

Näiteks on teada, et sotsiaaltöötajad olid poisi paari käest ära võtnud, kuid hiljem siis taas tagasi andnud. Oluline on ka see, et sotsiaaltöötajad ja lastekaitseametnikud ei jaganud omavahel piisavalt informatsiooni, mis oleks naise ja mehe kuritegeliku käitumise paljastanud.

Juhtumi uurimisse kaasatud psühhiaater Hartmut Pleines märkis, et ema väide, justkui oleks ta olnud kuritegusid sooritades oma elukaaslase võimu all, ei vasta tõele.

Ema pole oma teguviisi kohtuprotsessi ajal pikemalt selgitanud.

Baden-Württembergi liidumaa politseinikud on tunnistanud, et nimetatud pedofiiliavõrgustiku uurimine on olnud nende karjääri kõige tõsisemaks juhtumiks. Võimud jõudsid kurjategijate jälile tänu eelmise aasta sügisel tehtud anonüümsele vihjele.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: