Pärnu rannaala saab nüüdisaegse ilme ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Suvepealinn Pärnu plaanib uuendada puhkamis-, liikumis- ja teenindusvõimalusi rannaala sajal hektaril nüüdisaegseks kuurordiks.

Pärnu rannaalal on kohti, kus suvitajad juba ammu muudatusi ootavad.

Üks neist on pääs muulile. Muulist on loodud küll laule, aga sinna pääsemine on keeruline isegi kuival ajal ega jäta kuidagi muljet, et tegemist on linnaga.

"Kuigi Pärnu muul on suhteliselt legendaarne, sinna väga head ligipääsu seni pole olnud. Nüüd, hooaja lõppedes algab kohe ehitustöö, ja loome sinna mugava ligipääsu, laudtee esimese lõigu. Sarnaselt kavatseme jätkata ka naisteranna sihtkaitsevööndis, mis on seni väga suur kasutuseta seisev maa-ala, vist ca 20 hektarit, kuhu ainult kuival ajal ligi saab. Ka seal tahame sarnast lahendust tulevikus näha," tutvustas Pärnu abilinnapea Rainer Aavik linna plaane.

Struktuurplaani eesmärk on sõnastada olulisemad rannaala arendamise põhimõtted ja leppida kokku ala uuendamise tegevuskava. Tervikuks seotakse rannaala arhitektuurivõistlusega välja pakutud olulisemad ideed, nagu suvekaubandus, inventarivajadus, samuti linnamööbli ja inventari - jalgrattahoidjad, prügikastid jm - paiknemine ja kujundus.

"Kui 2016. aastal tegime siinsamas rannapargis suure avaliku kogunemise Linnalabori abiga, kus panime kirja kõik inimeste mõtted, eelmisel aastal tegime arhitektuurivaldkonna visioonikonkursi, siis sel aastal oleme valmis saanud struktuurplaaniga. Kõik, kes Pärnu randa kunagi sattunud on, teavad, et alati võiks teenindusvõimalusi rohkem olla, alati võikis rohkem tualette olla. Nii et sellised praktilised asjad ja liaks ka kõik see, mis silmailu puudutab," loetles Aavik plaane.

Septembris algab struktuurplaani avalikustamine ja seejärel ollaksegi tavapärases planeerimisprotsessis. Muulile viiva teega saab pikalt kestev uuendamine juba reaalselt alguse.

Toimetaja: Merilin PärliHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: