Viis patrulli mõõdab neljapäeval Tallinna-Tartu maanteel kiirust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: PPA

Viis politseipatrulli mõõdavad 12 tundi järjest kiirust Tallinna-Tartu maanteel sooviga rahustada liiklust suure liiklussagedusega maanteel, teatas politsei neljapäeva hommikul.

"Valisime Tallinna ja Tartu vahelise maanteelõigu, sest see on suure liiklussagedusega ning tänavu seitsme kuuga juhtus seal mullusega võrreldes kümme rasket õnnetust rohkem. Tallinna ja Tartu vahelisel maanteel on tänavu surma saanud kolm liiklejat, neist kaks Harjumaal ja üks Jõgevamaal," selgitas kohavalikut PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo pressiteate vahendusel.

Neljapäeval on patrullid maanteel kella seitsmest hommikul kella seitsmeni õhtul. Reedel alustavad politseinikud kiirusemõõtmist kell 10 hommikul ning teevad seda pea 12 tundi. Kokku on Tallinna ja Tartu vahel viis patrulli, kilomeetritel 7 kuni 42, 42 kuni 77, 77 kuni 112, 112 kuni 147 ning 147 kuni 182.

Loigo sõnul soovitakse kolme prefektuuri ühise kiiruse mõõtmisega näha, millist mõju suuremahuline liiklusjärelevalve roolikeerajale avaldab. "Juhid peavad +10 km/h tunnis sõitmist normaalsuseks, seda nii maanteel kui ka linnas. Kuid lubatud piirkiiruse lõhki sõitmine suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ja seda, et keegi saab surma. Eesmärk on sekkuda iga väiksema kiiruseületamise korral," ütles Loigo.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: