Pärnus kutsuti jalgrattureid üles kiivrit kandma ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Sihtasutuse Eesti Terviserajad korraldusel kutsuti jalgrattureid ja rulluisutajaid üles rohkem kiivrit kandma. Pärnus Jaansoni rajal sõitis enamik rattureid kiivrita.

Täiskasvanutele pole jalgrattakiivrite kasutamine kohustuslik, küll aga soovitatav, kuni 16-aastased aga peavad kiivrit kandma. Tegelikult kasutavad kiivrit üksikud ratturid. Seda näitas reedene aktsioon Pärnus Jaansoni rajal, kus jalgrattaga sõidetakse palju. Kiivrita ratturid said selle kingituseks, pähe aitas seda sobitada ja õigesti kinnitada profirattur Tanel Kangert isiklikult. Võistlustel on profiratturitel kiiver kohustuslik, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tavaliikluses ja treeningutel on suhteliselt vabatahtlik, samamoodi nagu seaduses, et täiskasvanud inimene otsustab ise, kas ta paneb kiivri pähe. Aga ma igal juhul kannan alati treeningutel kiivrit. Tänane kiiver näeb hea välja, ta ei pane pead higistama, on kerge. Minu arust on väga vähe vabandusi kiivrit mitte kanda," ütles Kangert.

Tänavu on õnnetusi jalgratturitega olnud mullusest rohkem. Kiiver on oluline, sest selleta võivad liiklusõnnetuse tagajärjed olla oluliselt raskemad.

"Võrreldes mulluse aastaga, kui jalgrattaõnnetusi oli 112, hukkunuid ei olnud, siis sel aastal juba on 138 ja ka kaks hukkunut paraku," ütles politsei- ja piirivalveameti vanemkomissar Kaisa Kukk.

Kiiver on vajalik, sest selleta võivad liiklusõnnetuse tagajärjed olla oluliselt raskemad, ütles Kukk.

Pärnuga Eesti Terviseradade kiivriaktsioon ei piirdu.

SA Eesti Terviserajad juhataja Alo Lõoke ütles, et kuna viimastel aastatel on õnnetuste hulk suur, siis tahavad nad sellele tähelepanu suunata.

"Selle tähelepanu suunamiseks me üle Eesti aktsioone teeme ja kiivrita liiklejatele kiivrid kingime. Me käime juhuslikes kohtades üle Eesti, kindlasti käime Narvas, Tartus ja paljudes kohtades veel. Me ette ei teata, et ei oleks sellist puhtalt jagamist," rääkis ta.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: