Eestit ähvardab kohtutee, kui 6700 maja kanalisatsiooni ei saa ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Pärnu Postimees/Scanpix

Ehkki selleks on kulutatud sadu miljoneid eurosid, et kõigi Eesti suuremate asulate majapidamised saaksid ühiskanalisatsiooniga ühendatud ja reovesi enam loodusesse ei jõuaks, pole soovituga kogu Eestis lõpule jõutud.

Juuni alguses tuletati keskkonnaministeeriumile Brüsselist meelde, et Eestile anti 2016. aasta detsembris formaalne hoiatus: kanalisatsioonisüsteemide rajamisega tuleb kiirustada. Nüüd hakkab kannatus katkema ja välja saadeti nn põhjendatud arvamus, mis on viimane samm enne kohtusse pöördumist, kirjutas Eesti Päevaleht.

"Kuna [Eesti kaasuses] pole EL-i reeglitega kooskõlla jõudmist lähemas tulevikus oodata, saadab Komisjon välja põhjendatud arvamuse, et püüdeid kiirendataks. Kui [Eesti] ei suuda kahe kuu jooksul vajalikke samme astuda, siis võidakse kaasus Euroopa Liidu kohtusse anda," teatas Euroopa Komisjon 7. juunil.

EL-i etteheited puudutavad kitsamalt seitset asulat: Aruküla, Narva-Jõesuu, Kärdla, Muraste, Türisalu, Vääna-Jõesuu ja Keila jõe reoveekogumisala. Neis asulates on ligikaudu 11 500 majapidamist, millest on ühiskanalisatsiooniga liitumata ligikaudu 6700, seega ei koguta seal reovett täielikult.

Olukord pole tekkinud rahapuudusest. Reovee kogumise nõuete täitmiseks on EL Eestile eraldanud hiiglaslikke summasid. Eelmisel eelarveperioodil (2007–2013) 630 miljonit ja sel perioodil (2014–2020) 140 miljonit eurot. Kokku 770 miljonit.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: