Eestis on juhutööliste osakaal üks Euroopa Liidu väiksemaid ({{commentsTotal}})

Töölised Nantongi sadamas, arhiivifoto.
Töölised Nantongi sadamas, arhiivifoto. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Kui Euroopa Liidus (EL) tervikuna on ajutise tööajaga töökohtade osatähtsus viimastel aastatel veidi kasvanud, siis Eestis on juhutööliste osakaal liidu üks väiksemaid.

2017. aastal vähenes Eestis ajutiste töötajate osakaal aastavõrdluses 0,5 protsendipunkti võrra 2,8 protsendile, selgub Eurostati andmetest. Seejuures oli Eesti 2,8-protsendilise näitajaga üks EL-i väikseima juhutööliste osakaaluga liikmeriik.

Eestist tahapoole jäid vaid Leedu ja Rumeenia vastavalt 1,6 ja 1,2 protsendiga. Lätis oli juhutööliste osakaal Eestiga pea võrdne ehk 2,9 protsendi juures.

Euroopa Liidus tervikuna oli ajutise tööajaga töötajate oskaal mullu 13,4 protsenti, kasvades aastaga 0,1 protsendipunkti võrra. Eurotsoonis kasvas juhutööliste osakaal aastaga 14,5 protsendilt 14,9 protsendini.

Kõige suurem oli juhutööliste osakaal Hispaanias ja Poolas vastavalt 26,4 ja 25,8 protsendiga. Järgnesid Portugal 21,5 protsendiga ja Horvaatia 19,9 protsendiga.

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: