Kustutusvee eest arveldamise plaan ajas ministrid vaidlema ({{commentsTotal}})

Päästeautod.
Päästeautod. Autor/allikas: Päästeamet

Siseminister Andres Anvelt (SDE) jättiskinnitamata tuletõrje veekasutust puudutava seaduseelnõu, sest arvas, et keskkonnaminister Siim Kiisler (Isamaa) tahab hakata päästeametile tulekustutusvee eest arveid esitama.

"See on ennekuulmatu lähenemine, et päästjad peaksid hakkama sõlmima lepinguid ja hädaolukorras vee võtmise eest ka tasuma," vahendas Postimees Anvelti kirja Kiislerile.

Ka vee-ettevõtjad ja päästeamet ise said aru, et uue seaduse kehtima hakkamisel peab päästeamet veevärgist võetud vee eest veefirmadele maksma hakkama, kuid keskkonnaminister Kiisler kinnitas, et kõik on asjast hoopistükkis valesti aru saanud ja päästeametilt keegi tulekustutusvee eest raha küsima ei hakka.

Kiisler selgitas, et ministeeriumidesse kooskõlastusringile saadetud seaduseelnõu ütleb hoopis seda, et arved päästeameti kustutustöödeks kasutatava vee eest jagatakse solidaarselt kõikide veevärgi teenuse tarbijate vahel.

Kiislerile esmaspäeval saadetud kirjas võrdles Anvelt tuletõrjele veearvete esitamist korra tagamisega tegelevalt politseiautolt parkimise eest raha küsimisega ning hiljem telefonivestluses ka vastu puud sõitnud autost välja keevitatud inimesele keevitusarve esitamisega.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: