Ilm tuleb soe, aga nädala lõpus kisub vihmale ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Maad kastnud madalrõhkkond on viimaseid pilvi kokku korjamas ja mõneks päevaks muutub meie ilm kuivemaks ja soojemaks. Teisel pool Läänemerd jäävad aga Skandinaavia ja Briti saared tujuka Atlandi meelevalda.

Tulekul on järjest tsüklone, mis toovad portsu kaupa niiskust lisaks. Sajuhood on igapäevaseks külaliseks ja vahetevahel murrab sisse jahedus. Madalrõhulohud venivad kaugele lõunasse, toovad ka Kesk-Euroopasse vihmahooge ja äikest, kuumust kord üle 30, kord südasuviselt 25 ümber. Meil on ka temperatuur tõusuteel.

Neljapäeval soojeneb õhk 23-24 kraadini ja ilm on vaikne. Vihmane madalrõhkkond kaob Venemaale ja selle järel kerkib esile kõrgrõhuvöönd. Püüab taevast selgemaks lükata ja hoiab ilma kuivema. Siiski üksik pilverünk võib üürikese sajuhoo anda.

Reedeks saab kõrgrõhkkond jõudu juurde ja sajupilved üle mere ei pääse. Seevastu Skandinaaviasse suunab madalrõhkkond sagedasti vihmahooge.

Eeloleval ööl on veel pilverünki, millest kohati hoog vihma tuleb. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur on 8..13, rannikul kuni 16 kraadi.

Hommikul on pilvi hõredalt, kuid üksik võib ka sajuhoo anda, tõenäosus on suurem mandri lääneosas. Ilm on vaikne. Õhusooja 13 kuni 18 kraadi.

Päeval vaheldub päike pilverünkadega. Kohati tuleb hoog vihma. Puhub muutliku suunaga tuul 2-7 m/s. Õhusooja 19 kuni 24 kraadi. Õhtul pilved hõrenevad ja ilm on enamasti sajuta. Ilm on rahulik, vaid saartel muutub lõunakaare tuul tuntavamaks. Õhutemperatuur on 20 kraadi lähedal.

Reedeks tuleb sooja juurde ja temperatuur kerkib 24-25 kraadi lähedale. Näitab päikest ja peab ehk sajuta vastu. Laupäeval on enam pilverünki, mõni koht saab hoo vihma ja äikest võib ka olla, eriti õhtu poole kagunurgas. Südasuvine soe kerkib üle 25 kraadi.

Pühapäeva hommikul jõuab madalrõhulohk ühes vihmaga saartele, päeval üle mandri ja õhtul juba Peipsi äärde ja selle järel vahetub õhk märksa värskema vastu. Esmaspäev on mõõdukalt soe, kõrgrõhuhari peaks ilma kuivema hoidma.

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: